“ISINMAK PELET İLE DAHA UCUZ”

Kütahya Ekopelet Soba işletmecisi Murat Kantar, hem ekonomik, hem ekolojik sloganıyla pelet yakıt sistemini Kütahya’da yaygınlaştırmak için yola çıktı. Pelet yakıt ve sobaları Kütahya’da üretmek isteyen Kantar, sermaye sahiplerine seslenerek yatırımcı aradığını bildirdi.
Bu haber 2020-10-01 13:14:42 eklenmiş ve 513 kez görüntülenmiştir.

Kütahya Ekopelet Soba adıyla Green Power cihazı bayisi Murat Kantar, Kütahya’da ucuz ve temiz ısınma şekli pelet yakıt ve sobasını yaygınlaştırmayı hedefliyor. Pelet hakkında bilgiler veren Kantar, şu açıklamalarda bulundu; “Hem ekonomik hem ekolojik sloganıyla  ekopeletsoba ismiyle Kütahya’da hizmet vermeye başladık. Özellikle doğalgazın yüksek maliyetler oluşturması ona alternatif oluşturan kömür odun gibi katı yakıtların ise koku zehirlenme, kül duman, çevre kirliliği ve kullanımında zorluklar gibi çok sayıda olumsuzluğunun olması Dünyada geleceğin enerjisi, temiz enerji olarak adlandırabileceğimiz pelet yakıtı ile çalışan soba, brülör gibi cihazların geliştirilmesi ve kullanıma sunulması ihtiyacını doğurmuştur.

YÜZDE YÜZ YERLİ

Pelet her türlü odun artığı, ormansal ve tarımsal endüstriyel atıkların önce kurutulup öğütüldükten sonra yüksek basınç altında preslenerek yoğunluğu artılmış biyokütlelerdir. Her şeyden önce enerji alanında yüzde 70 dışa bağımlı, 13-15 milyar dolar enerji kaynağı ithalatı olan ülkemiz için bu çok önemli bir alternatiftir. Yüzde 100 yerli ve tükenmeyecek bir kaynaktır.  Pelet tamamen yandığı ve preslendiği için enerji kaybı yaşanmadan uzun süre yanar bu da ekonomikliğini ve kül atıklığının çok az olmasını sağlar 20kg pelet özel sobasında bir avuç kül bırakır bu kül doğal gübre olarak kullanılabilir. Aynı ağırlıktaki kömür 5kg den fazla kül bırakır. Odun ile kıyasladığımızda enerjisi 4 kat fazladır.

HER ALANDA KULLANILABİLİYOR

Her pelet bir değildir. Belirli standartlarda ve kaliteli üretilmelidir. Aynı şekilde her pelet sobası da bir değildir. Bu olanaktan yararlanmak için özel üretilmiş soba ve brülöre ihtiyaç vardır. Markamıza ait ürünler çalışabilmesi için elektriğe ihtiyaç duymaz. Günde bir kere yüklediğimiz yakıtla istediğimiz konforda kullanabiliyoruz. Mümkün olan en az yeri kaplayan ürünlerimiz şıklığıyla da dikkat çekiyor. Satın alma maliyeti ve bir kış sezonunda tükettiği yakıt bakımından diğer marka ve enerji şekillerine yüzde 40 daha ekonomiklik sağlıyor. Sobalar ev ve iş yerlerinde, fabrikalarda, açık havalarda kullanılabilir.

KÜTAHYA’DA ÜRETMEK İÇİN YATIRIMCI ARIYOR

İklimi sert olan Kütahya’da kış ayları yaklaşırken tüm hemşerilerimiz gibi bende yüksek maliyetleri düşünmeye başladım. Bu konuda yaptığım araştırmalar sonucu pelet ile karşılaştım. Araştırmalardan elde ettiğim sonuçlar sonrası pelet konusunda yerli bir firma ile tanıştım.  Kütahya’ya sunmaya hazırlandığımız ve bayiliğini aldığımız Green Power çıktı. Firmanın ürünlerini incelediğinde peletin avantajında yararlanabileceğimi ve şık bir sobasının olduğunu fark ettim. Bu sobayı almaya karar verdim. Sobayı alırken durum bu kadar önemliyse tüm vatandaşlarımız için bu imkanı Kütahya’ya kazandırabilir miyiz diye düşündüm. Bu fikir üzerine firma ile görüşmelerimiz sonrası Kütahya’mıza bu bayiliği kazandırmış olduk. Sermaye sahiplerini bu cihazların üretimi ve yaygınlaştırması konusunda yatırım yapmaya davet ediyorum.” AHMET DİNÇ

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.9379 7.9522
€ EURO 9.3941 9.4111

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca