65 OKUL OKULUM TEMİZ BELGESİ ALDI

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce “Okulum Temiz” Belgesi almaya hak kazanan okullara belgeleri verildi.
Bu haber 2020-10-05 16:34:17 eklenmiş ve 480 kez görüntülenmiştir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Kütahya’da 338 okulun "Okulum Temiz" belgesi almak amacıyla başvuruda bulunduğunu, okullarda denetimler halen devam ettiğini, il merkez ve ilçelerinde toplam 65, il merkezinde ise 24 okulun "Okulum Temiz" belgesi almaya hak kazandığını belirttiler.
Denetimleri yapılan ve belgeyi almaya hak kazanan okullar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Salonunda gerçekleştirilen törenle belgelerini İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Müdür Yardımcısı Hamdi Sarıöz'den aldılar.
Belge alan okulları tebrik eden Müdür Hasan Başyiğit, "Okulum Temiz" belgesiyle okulların hijyen yönüyle daha güvenilir hale geleceğini belirterek, her okulun bu belgeye sahip olabilmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti.

"Okulum Temiz" belgelendirme programı”
Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürürlüğe alındı. Bu protokolle okul ve kurumlarda öğrencilerin güvenilir ve hijyenik ortamda eğitim faaliyetlerine ulaşmaları amaçlanıyor. Başvuru öncesi okullar tarafından "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu" içerisinde belirtilen tüm faaliyetlerin, eylem planlarının, talimatların, eğitimlerin ve benzer işlemlerin tam olarak yerine getirilmesi, soru listesinde belirtilen şartların tamamlanmış olması öngörülüyor. Başvuru sonrasında ise Bakanlık ve TSE işbirliğinde oluşturulan eğitim programları ile yetkilendirilen Tetkik Görevlileri tarafından bu okullar yerinde denetlenip kontrol ve belgelendirmesi gerçekleştiriyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.8179 7.8320
€ EURO 9.2677 9.2844

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca