“BİZİ RENCİDE ETTİLER”

Kütahya Rahvan ve Cirit Atçılık İhtisas Kulübü Derneği Başkanı Birol Babanoğlu, siyasilerin atçıları rencide ettiğini bildirdi. Atlı spor tesislerinin atıl durumu hakkında konuşan Babanoğlu, “Vebali şu anki siyasetçilerdir. Artık kullanılmaktan da bıktık. Özverili çalıştığımız için teşekkür alacağımıza bizi rencide ettiler” dedi.
Bu haber 2020-10-10 17:25:37 eklenmiş ve 975 kez görüntülenmiştir.

Kütahya Rahvan ve Cirit Atçılık İhtisas Kulübü Derneği Başkanı Birol Babanoğlu, Kütahya’da yükselişte olan atçılığın gerilemesinden siyasetçileri sorumlu tuttu. Kütahya’da atçılık ve atlı spor tesislerinin yükselişte olduğu zamanları anlatan Birol Babanoğlu, “2009’da zamanın belediye başkanı Mustafa İça’ya burayı inşa ettikten sonra buraya atlarımızı koyup faaliyetlerimize başladık. Mustafa İça bize burayı bizim atçılığı daha iyi yapmamız için yaptı. Biz burası bizim için yapıldı diye atçı arkadaşlarımız ile orada kulüp olarak çalışmaya başladık. Belediye bize böyle güzel tesis kazandırdı ve Türkiye’de ilk defa böyle bir rahvan at tesisi yapıldığı için Kütahya’ya hizmet edelim dedik. İlk başta engelli çocuklarımıza, sonrasında ana okulu, 1’inci ve 2’inci sınıfta, özel okullarda okuyan çocuklara atçılığı tanıtalım hayvan sevgisini öğretelim dedik. 2015 yılına kadar aşkla, sevgiyle, arzuyla belediyenin bize yaptığı tesiste hizmet verdik. Biz hipodromda elektrik su giderlerini karşılıyor, bakımını gerçekleştiriyorduk. Tuvaletine kadar kendimiz temizliyorduk. Ağaçlarımızı kendimiz suluyorduk. Oranın otunu kendimiz biçiyorduk. Orası yarışlara hazır olması gerektiği zaman belediyeden destek istediğimizde Mustafa İça, yanımızda oluyordu” diye konuştu.

“BİZİM GÖNLÜMÜZÜ KIRDILAR”

Gönüllerinin kırgın olduğunu dile getiren Babanoğlu, ““Biz her yıl 3 civarı yarış gerçekleştiriyorduk. Hatta Kütahya’da 50 yıl öncesinde atlı cirit müsabakaları yapılıyormuş. Biz de burada yapıyor diye Federasyonumuz ile bağlantı kurarak, 2010-2011-2012 yıllarında Türkiye Şampiyonası ve elemelerini Kütahya’da yaptık. Sonrasında üniversitede kulüp kurulmasına destek olarak at sevdalısı öğrencilere at binmeyi öğrettik. Hatta öğrencilere at bakmanın detaylarını bile öğrettik. Bu işi gönüllü olarak yapıyorduk. Son zamanlarda siyaset işe karıştı, yalan laflarla bizim gönlümüzü kırdılar. Bizi atçılığa küstürdüler” ifadelerini kullandı.

“ATLI SPOR TESİSİ RUHUNU KAYBETTİ”

Atlı spor tesisinin ruhunu kaybettiğini bildiren Babanoğlu, “Ben kendim at yetiştiricisiyim, farklı şehirlere yarışlara gidiyoruz. Taylarımızı şehir ve yurt dışına satıyoruz. Böyle bir güzel bir işin parçasıydık. Kütahya’nın en güzel bir yerinde olan tesisin gereksiz yere başını yaktılar, çok atıl vaziyete düştü. Artık oraya ailelerde gelmez oldu. Ben oraya ailemi bile götürmek istemiyorum. Orası işlevini kaybetti, ruhunu kaybetti.  Çünkü siyasetçiler bizim arkamızda durmadılar. Her seçim önü ve sonrası geldiler, yüzümüze güldüler, at binen ata binip gitti, bizimle eğlendiler. Bu tek benim sorunum değil maalesef Kütahya’da bu tür siyaset yapılıyor” dedi.

“ORANIN BU DURUMUNA ÜZÜLÜYORUM”

Destek görmediklerini sitem dolu sözlerle ifade eden Babanoğlu,” Zamanın Valisi Kenan Çiftçi geldi bir dönem her gün çocuklarına ücretsiz at bindirdi. Neredeyse her gün ata bindiler. Buraya bir kimsenin 5 kuruş faydası olmadı ama dedikodusu, lafı, vaatleri çok oldu. Artık kullanılmaktan da bıktık. Özverili çalıştığımız için teşekkür alacağımıza bizi rencide ettiler. Biz bu işten soğuduk, bu hipodrom atıl hale düştü. Kendimizi de suçlu görüyorum. Bize teşekkür etsinler diye yapmadık bu işleri Allah rızası için yaptık. Şimdi oranın bu durumuna üzülüyorum. Engelli kardeşlerimiz at biniyordu, anneleri ve babaları bu durumda çok mutlu oluyordu. Kimi mutlu oluyor kimi sevincinden ağlıyordu. Bu mutluluktan da çocuklarımızı mahrum ettiğimiz için kendimize kızıyorum. Biz bir devlet kadar güçlü ve zengin değiliz. Bunu bir sevda olarak yapıyorduk bize destek olmadılar. Burada güllerimiz vardı kurudu, ortamı bozuldu vebali şuandaki siyasetçilerdir.  Yeter bizde hamal değiliz. Bizim güvendiğimiz insanlar kalbimizi kırdı. 17 aydan beri tesisin elektriği suyu yok. Taşıma suyla elektrik ile at suluyoruz. Her şey para değil bazen de öbür tarafı düşünmeliyiz. Biz doğru bildiğimiz işleri yaptık” açıklamalarında bulundu.  AHMET DİNÇ

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 8.1211 8.1357
€ EURO 9.5974 9.6147

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca