FAZIL KASAP VE BAZI MUHTARLARI ELEŞTİRDİ

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, bazı muhtarlara ve CHP Milletvekili Ali Fazıl Kasap’a şovu bırakmalarını söyledi. Vatandaşların midesinin bulanacağı söylemlerden uzak durmaları konusunda tarafları uyaran Başkan Işık, “Kimseyi Kütahya Belediyesi’nin icraatları konusunda yalan beyan yapmaya müsaade etmeyiz” dedi.
Bu haber 2020-10-14 09:38:41 eklenmiş ve 4035 kez görüntülenmiştir.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Vefa ve Osmangazi Mahallesi’nde devam eden kentsel dönüşüm ve yıkım işlemleri konusunda açıklama yapan Vefa Mahallesi Muhtarı Mehmet Usta ve CHP Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ı eleştirdi. Mehmet Usta üzerinden tüm muhtarları uyaran Başkan Alim Işık, “Vefa mahallesinde güvenlik tedbirinde eksiklik varsa orada yıkma yapan firmayı uyarırız. Kültür Sarayı’nın yıkım ihalesini alan firma Vefa Mahallesi’nde de yıkım gerçekleştiriyor. Müttehitle görüşmüş mü, derdini anlatıp çözüm alamamış mı? Müteahhitte işi veren Kütahya Belediyesi, bize haber verir, biz müdahale ederiz. Herkes şovmenlik peşinde, herkes bu işleri usulüne göre yürütmek zorundadır. Muhtarlarımıza sesleniyorum. Kütahya Belediyesi’nin haberi olmadan bu tür konularda vatandaşı yanlış bilgilendirecek veya yönlendirecek açıklamaları yaparken insaflı davransınlar. Vatandaşların midesini bulandıracak, kafasını karıştıracak söylemlerden insanlarımız çekinmesi lazım” diye konuştu.

“YAZIK OLUYOR MEMLEKETİMİZE”

Fazıl Kasap’ın Osman Gazi Mahallesi kentsel dönüşüm kurbanı oldu yönündeki açıklamasına cevap veren Alim Işık, “Osman Gazi mahallesinde de benzer durumlar var. Bir milletvekili gidiyor, orada şov yapıyor. Belediye vatandaşı mağdur etti diyor. Soruyorum milletvekili, ‘Sen Kütahya Belediyesini arayıp hangi vatandaşımız kaç tane konut sahibi oldu, kimi hangi konuda mağdur ettiysek bunların dertlerini niye çözmediniz diye sordunuz mu? Ben basın yoluyla soruyorum; ‘Osmangazi Mahallesinde 305 taşınmaz almışız şu ana kadar. Bu 305 taşınmaz karşısında da 344 tane daireyi gönüllü müracaatlarla onlara vermişiz. Kimin elinden zorla malını almışız da onları mağdur etmişiz?’ Bu tür beyanların bir karşılığı var mı? Yazık oluyor memleketimize” ifadelerini kullandı.

“İŞİNE GELEN YERİ KES MONTAJLA”

Kütahya Belediyesi ile ilgili yalan beyanlara müsaade etmeyeceğini bildiren Işık, “Bir yılda ben 900 adet daireyi sahiplendirmişim. Bunların dertlerini çözmüşüm, bir kuruş ilave para almadan mülk sahibi yapmışım. Metrekaresinin dışında bir daireye talip olmuşsa o farkı ödedi vatandaşımız. Onun dışında biz refah payı, şerefiye, yenileme diye fark istemedik. Türkiye’nin birçok yerinde farklı örnekler var. Bunların için de var mı Kütahya’da ki gibi sessiz sedasız 900 adet taşınmazı sahiplendiren başka bir örnek. Şimdi bunlarla övünmemiz varken, teşekkür etmeleri gerekirken iki tane gariban vatandaşı yanına alıp konuşturmaya çalışıyor. Buradan basın aracılığıyla söylüyorum, bu vatandaşlar bize herhangi bir taşınmaz takasında bulunmuşlar mı? Bulundularsa nerede belediye mağdur etmiş, bulunmadılarsa hangi mağduriyetten söz ediyorlar. Milletvekili araştırmadan sormadan medyada yayınlar mı? Daha önce de yaptı aynı şekilde yayın, 1453 konutlarından vatandaşlar geldi bize sayın milletvekili bizim size karşı teşekkür ettiğimiz yerleri kesmiş, öbür tarafı yayınlamış dedi. İşine gelen yeri kes montajla, vatandaş mağdur oluyor diye kamuoyuyla paylaş. Vatandaş belediyeyi aradığımızda her türlü sorunu çözüyor dediği yeri neden kestiniz. Böyle siyaset olur mu? Kimseyi Kütahya Belediyesi’nin icraatları konusunda yalan beyan yapmaya müsaade etmeyiz. Burada Kütahya Belediyesi gece gündüz çalışıyor” açıklamalarında bulundu.

“30 YILDIR GİRİLMEYEN MAHALLELERE GİRDİK”

Kirli düşünceli kişileri Kütahya Belediyesi’ni olumsuz göstermekten kaçınmaları konusunda uyaran Işık, “Bugüne kadar 222 milyon TL geçmişten dönemden kalmış kayıtlı kredi borcunu ödedi, 216 milyon TL yatırım yaptık. Eğer borç olmamış olsaydı yaptıklarımızın iki katından fazla hizmet edecek bir belediyeydik.  30 yıldır girilmeyen mahallelere girdik. Yıllardır çözülmeyen sorunları çözdük. Kütahya’nın merkezindeki birçok mahallede yağmur suyu ile kanalizasyonu ayırdık. Asfaltını yeniledik. Su borusu çürüdüyse onu değiştirdik. Bunları görmezden gelmeyeceksiniz. Bu işleri yaparken gariban vatandaşları yanınıza alıp Belediyemizi kamuoyu neslinde olumsuz gösterecek beyanlarda bulunmak bu şehrin helal süt emmiş hiçbir vatandaşına yakışmaz” dedi. AHMET DİNÇ

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
İSMAİL GÜLPINAR 2020-10-14 20:01:45
SORUN BAKALIM DÜRÜSTLÜK TASLAYAN SEÇİMİ NASIL KAZANMIŞ ZAMANI GELİNCE
ACIKLIYACAĞIM
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 8.1211 8.1357
€ EURO 9.5974 9.6147

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca