KORONAVİRÜS İLE DEĞİL İSLAM İLE UĞRAŞIYOR!

Fransa’da yayınlanan bir mizah dergisinin Hz. Muhammed’e yönelik hakaret içerikli karikatürler yayınlamasına ifade özgürlüğü savunması yapan Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a, Memur-Sen Kütahya İl Temsilciği tepki gösterdi. Memur-Sen İl Temsilcisi Fatih Köse, Macron’un koronavirüs yerine İslam ve Türkiye ile uğraştığını bildirdi.
Bu haber 2020-10-27 17:11:45 eklenmiş ve 2094 kez görüntülenmiştir.

 Macron’un inanç değerlerine yapılan bu saldırılara yönelik bir yaptırımda bulunmaması ve ifade özgürlüğü olarak değerlendirmesi üzerine Memur-Sen Kütahya İl Temsilcisi Fatih Köse basın açıklamasında bulundu. Fransa Cumhurbaşkanı’nın sadece bir görüntü olduğunu dile getiren Köse, Avrupa’da birçok ülkenin cinnet hali yaşadığını, aşırı sağ partilerin siyasetleri ile yabancı düşmanlığı, islamafobi, ırkçılık gibi örtülü düşüncelerinin gün yüzüne çıktığını söyledi. Macron’un ifade özgürlüğünün arkasına sığınarak  İslam’a ve peygamberine saldıran unsurlara sahip çıktığını ve Avrupa’da birçok ülkenin İslam’a ve Müslümanlara yönelik saldırılara aynı tutumu sergilediğini söyleyen Köse, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nide kutsal değerlere sahip çıkmadıkları ve tepkisiz kaldıkları için kınadı.

“NEFRETLE ÇİZİLMİŞ KARİKATÜRLERE SAHİP ÇIKTI”

İnanç değerlerini hedef almanın özgürlük değil, küstahlık olduğunu söyleyen Köse “ Macron, sözde ifade özgürlüğü adı altında doğrudan kutsallarımıza saldıran ve neresinden bakarsanız bakın kin, nefret ve terörle şekillenmiş zihinler tarafından çizilmiş karikatürlere sahip çıkarak, teröre ve kine ortak olmaktadır. Bu bir akıl yitimidir. Macron’un siyaseten yaşadığı krizi örtmek için özellikle yabancı düşmanı ve ırkçı aşırı sağ siyasetin söylemlerini kullanması, kendi ülkesinin milletvekili tarafından dahi “bu ülke aklını mı yitirdi” şeklinde eleştirilmiştir. Son birkaç yüzyılda bütün insanlık öğrendi ki; özgürlük Batı’da slogandır. Batı iki değerden korkmaktadır; adil dünyadan ve özgür insandan. İslam da tam da bunu vaat etmektedir.” İfadelerini kullandı.

“KİRLİ DÜZENLERİNİN TETİKÇİLİĞİNİ YAPIYOR”

Renkleri, fikirleri ve inançları; hakaret etme, küçük görme, şiddete çağrı aracı yapan, kendi kirli oyunları için saklama tezgahları oluşturan siyasi kimliklere, ideolojik örgütlere ve emperyalist devletlere karşı birlik olma çağrısında bulunan Köse, “İnancımız, farklı olabilir. Fikirlerimiz karşıt görünebilir. Ancak, hiç kimse, dinimize, hükümlerine ve kutsallarımıza hakaret etme, onları yok etme hakkına sahip değildir ve olamayacaktır. İnanca ve değerlere savaş açanlara, kutsallarımıza hakaret edenlere karşı dayanışmayı güçlendireceğiz ve birlikte mücadele edeceğiz. Tam da bu noktada belirtmek isteriz ki; Macron ve diğerlerinin aslında neyi gizlediğinin, kimi kolladığının iyi bilinmesi gerekiyor.  Dünya’nın imkânlarını, insanların inançlarını çalanlar yani Macron gibiler, inanca ve kutsallara hakaretle yenilgilerini gizlemeye, yok oluşlarını geciktirmeye, kirli düzenlerini devam ettirmeye yönelik tetikçi konumlarını devam ettiriyorlar. Bizim gözümüzde Macron ve benzerleri, emperyalistlerin amelesi, kapitalistlerin, finans baronlarının hademesidir. Güzel ahlak için gönderilmiş Hz. Peygamberimizi hakaretlerine konu eden zihniyet, dünya üzerinden silinmeye mahkûmdur. Ve görünen o ki, Macron, mazlumların kanı ile semirmiş emperyalist coğrafyanın, en zayıf ülkesinin lideri olması bakımından beyhude terör çığlıkları atmaktadır. Zira virüs Fransa’yı esir almıştır.” diye konuştu. YASİN PEHLİVANGİL

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.7892 7.8032
€ EURO 9.3306 9.3474

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca