DEVA Partisi il kongresine hazır Deva Partisi Kütahya’da merkez ilçe, Çavdarhisar, Altıntaş, Domaniç, Emet’te ilçe kongrelerini tamamladı.

Deva Partisi Kütahya’da merkez ilçe, Çavdarhisar, Altıntaş, Domaniç, Emet’te ilçe kongrelerini tamamladı. İl Kongresi’ne hazır olan Deva Partisi Kasım ayı sonunda kongresini gerçekleştirecek. İl kongresine Genel Başkan Ali Babacan ve kurucu il başkanlarının da katılması bekleniyor.
Bu haber 2020-11-06 11:59:29 eklenmiş ve 1089 kez görüntülenmiştir.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Kütahya İl Başkanı Gülçin Hizarcıoğlu Karaman, partisinin Temmuz’dan bu yana olan faaliyetlerini ve hedeflerini değerlendirdi. Kısa zamanda teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayacaklarını açıklayan Başkan Gülçin Hizarcıoğlu Karaman, “İl Başkanlığı olarak temmuz ayı içerisinde başlayan teşkilatlanma çalışmaları neticesinde 5 ilçede kurucu ilçe başkanlarımız ve yönetim belirlendikten sonra Ekim ayı içerisinde merkez ilçe, Çavdarhisar, Altıntaş, Domaniç, Emet’te ilçe kongrelerimiz tamamlanmış bulunmaktadır. Altıntaş İlçe Başkanı Üzeyir Kayar, Domaniç Sait Uysal, Çavdarhisar Halil İbrahim Yıldırım, Emet Ahmet Ayyıldız ve Merkez İlçe Başkanı Mehmet Uyanık oldu. Teşkilatlarımızda görev alan ilçe başkanlarıma ve yönetimlerini kutluyorum. Şu anda teşkilatlanma çalışmalarını 5 ilçe neslinde tamamlamış olup kongrelerimizi gerçekleştirdik. Yine kasım ayı içerisinde olacak il kongremize hazırlık çalışmalarımız başladı. Aynı zamanda diğer ilçe teşkilatlanma çalışmalarımız devam etmektedir. En kısa zamanda diğer ilçelerde teşkilatlanma çalışmalarımız da açıklanacaktır” dedi.

“ETİKLİK VE LİYAKAT SİSTEMİNİ ESAS ALIYORUZ”

Çalışmalarında istişare öncelikli hareket ettiklerini söyleyen Gülçin Hizarcıoğlu Karaman, “İyi insan işini iyi yapan anlayışından hareketle her şeyden önce liyakat sistemini etikliği gözeterek öncelikli olarak siyaseti yürütmek anlayışına hakimiz. Bütün kurucu ilçe başkanlarımızın atanmasında yönetim kurullarının belirlenmesinde benimsediğimiz ilke etiklik ve liyakat sistemidir. Biz kendi içimizde bir ekip olarak bulunuyor ve ekip çalışmasını önemsiyoruz. Çalışmalarımızda istişareler ile ilerliyoruz. Genel Merkezimiz tarafından her bir teşkilat, yerleşim yeri eşit tutuluyor. İlçe ve köylerimize kadar genel merkezimiz herkese eşit durumda bakıyor. Herkese aynı enerjiyi veriyor. Kütahya genel merkezimizin gözünde çok güzel bir konumda, çünkü teşkilatlanma çalışmalarımız çok güzel ilerliyor. İl Kongremiz de Genel Başkanımız, kurucular kurulu üyelerimiz ve il başkanlarımız yanımızda olacaklar. Şu an il kongresinin yapılma tarihini kasım ayı sonu gibi tahmin ediyoruz. Resmi belgeler geldiğinde bu tarihi açıklayacağız. Kurulduğumuzdan bu yana faaliyetlerimiz ana tabanı teşkilatlanmada il ve ilçelerin yönetim kurullarının asıl ve yedek üyelerinin teşkil edilmesi, görev alacak arkadaşların görev dağılımının yapılması üzerine yoğunlaştık” diye konuştu.

“HALKI SİYASİ GÖRÜŞLERİNE GÖRE AYIRMIYORUZ”

Halkı bir bütün gördüklerini, vatandaşlar arası ayrım yapmadıklarını bildiren Karaman, “Halkı kendi içinde ayıramazsınız. Türkiye Cumhuriyeti’nde halk bir bütündür, bu ülkenin vatandaşı olan herkes eşit haklara sahiptir. Biz ötekileştirmeden hareket etme taraftarıyız. Sayın Ali Babacan’ın verdiği beyanlarda altını çizerek belirttiği bir husus var; “biz şu parti, bu görüş değil biz Türkiye’yi ekonomi ve her alanda ayağa kaldırma, şu anki problemlerin çözülmesi adına büyük adımlar atmak adına varız. Bir siyasi yönetimin bir tarafın partisi olma gibi bir lüksü yoktur. Herkese hitap etme durumunda olacaktır” diye açıklamada bulundu. AHMET DİNÇ

 

ETİKETLER : deva deva partisi kongre siyasi parti
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.8412 7.8553
€ EURO 9.3868 9.4037

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca