KÜTAHYA İLÇELERİNDE KADASTRO GÜNCELLEME ÇALIŞMASI YAPILACAK

Kütahya Kadastro Müdürlüğü Kütahya’nın ilçelerinde kadastro güncelleme çalışması yapılacağını duyurdu. Çalışmalarla çizim ve hesaplamalardan kaynaklanan hatalar giderilecek.
Bu haber 2020-11-09 17:21:06 eklenmiş ve 1368 kez görüntülenmiştir.

Kütahya Kadastro Müdürlüğü Kütahya’nın ilçelerinde kadastro güncelleme çalışması yapılacağını şu ifadelerle duyurdu: “"Kütahya İli Gediz  İlçesi Çeltikçi Köy'ü, Şaphane İlçesi Ayvacık Köy'ü, Simav İlçesi Yeşilova Mahallesi, Ahlatlıçeşme Köy'ü, Ahmetli Köy'ü, Akpınar Köy'ü, Bahtıllı Köy'ü, Beciler Köy'ü, Boğazköy Köy'ü, Eğirler Köy'ü, Hacıhüseyinefendi Köy'ü, Hisarbey Köy'ü, Gümüşsu (Kelemyenice) Köy'ü, Sarıçam Köy'ü, Yağıllar Köy'ü, Yeşilçam Köy'ü,   Efir Köy'ü, Kusumlar Köy'ü, Tavşanlı İlçesi Göbel Köy'ü ve İsaköy  Köy'lerinde 3402 sayılı Yasanın 22.nci maddesi kapsamında Kadastro Güncelleme Çalışmalarına 20.11.2020 tarihi itibarı ile başlanılacaktır” denildi.Evvelce tespit, tescil veya sınırlandırma suretiyle kadastro veya tapulaması yapılmış olan yerlerin yeniden kadastrosu yapılamaz. Bu gibi yerler ikinci defa kadastroya tâbi tutulmuşsa, ikinci kadastro bütün sonuçlarıyla hükümsüz sayılır ve Türk Medenî Kanununun 1026 ncı maddesine göre işlem yapılır. Süresinde dava açılmadığı takdirde, ikinci defa yapılan kadastro, tapu sicil müdürlüğünce re’sen iptal edilir.

HANGİ DURUMDA 1 FIKRA UYGULANMAZ?

Ancak tapulama, kadastro veya değişiklik işlemlerine ilişkin; sınırlandırma, ölçü, çizim ve hesaplamalardan kaynaklanan hataları gidermek üzere uygulama niteliğini kaybeden, teknik nedenlerle yetersiz kalan, eksikliği görülen veya zemindeki sınırları gerçeğe uygun göstermediği tespit edilen kadastro haritalarının tekrar düzenlenmesi ve tapu sicilinde gerekli düzeltmelerin sağlanması amacıyla tapulama ve kadastro görmüş yerlerde, daha önce sadece tapu tahriri yapılan veya 2859 sayılı Tapulama ve Kadastro Paftalarının Yenilenmesi Hakkında Kanuna göre yenileme yapılacak yerler ile 2981 sayılı İmar ve Gecekondu Mevzuatına Aykırı Yapılara Uygulanacak Bazı İşlemler ve 6785 Sayılı İmar Kanununun Bir Maddesinin Değiştirilmesi Hakkında Kanun hükümlerine tâbi yerlerde, Birinci fıkra hükmü uygulanmaz. Tapuya tescil edilmiş ormanlardan, haritaları teknik mevzuata uygun olanlar aynen, diğerleri ise teknik mevzuata uygun hale getirildikten sonra tapu kütüğüne aktarılır. AHMET DİNÇ

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.7975 7.8116
€ EURO 9.2988 9.3156

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca