DPÜ’DE 'UZAKTAN EĞITIMDE KALITE GÜVENCESI' ÇALIŞMALARI

DPÜ’DE 'UZAKTAN EĞiTiMDE KALiTE GÜVENCESi' ÇALIŞMALARI
Bu haber 2020-11-12 12:15:10 eklenmiş ve 2742 kez görüntülenmiştir.

Yükseköğretim kurumlarının Covid-19 salgınıyla birlikte hayata geçirdikleri uzaktan, karma eğitim uygulamalarına ilişkin kalite güvencesi süreçlerinin değerlendirilmesine yönelik Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından “Uzaktan Eğitimde Kalite Güvencesi Ölçütleri ve Değerlendirme” çalışmaları kapsamında çevrim içi olarak düzenlenen toplantıya, Kaliteden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Aydın, Kalite Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Saygın, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Gökçe Akpolat, Gönül Baş, Ebru Yeni, Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Doğan Aydın ve Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. M. Seçkin Bacak, Öğr. Gör. Ferzende Tekçe ve Öğr. Gör. Şahin Sağlam ile Öğrenci İşleri Daire Başkanı Sülbiye Umurhan katıldı.
Toplantıda konuşan Prof. Dr. Mustafa Aydın, kalite süreçlerine yönelik olarak Mart ayından bu yana uzaktan eğitimde Dumlupınar Üniversitesinin önemli mesafeler kat ettiğini belirterek, “YÖKAK ve Üniversitemiz hedefleri doğrultusunda daha iyi bir uzaktan eğitim verme ve her bir öğrenciye ulaşabilme hedefiyle çalışıyoruz. Çalışmalarda emeği geçenlere gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum ve kendilerine duyduğu memnuniyeti ifade ediyorum” dedi.
Toplantı, Kalite Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Saygın’ın değerlendirmeleri ve bir sonraki toplantı gününe ilişkin ifadeleri ile tamamlandı.
Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Rektör Yardımcısı Mustafa Aydın, “Üniversitemizde uzaktan ve karma eğitim uygulamalarına ilişkin kalite güvencesi süreçlerine yönelik yoğun bir mesai harcanıyor. Covid-19 pandemisi sürecinde uzaktan/karma eğitim uygulamalarını konu alan 2020 Uzaktan Eğitimde Kalite Güvencesi Ölçütleri ve Değerlendirme Raporu’nu hazırlamak üzere Kalite Koordinatörlüğünce bir dizi toplantı düzenleniyor. Bu düzenlediğimiz üçüncü toplantıydı. Bu toplantıda uzaktan ve karma eğitim tüm yönleriyle tartışıldı ve yapılacaklar konusunda görüş alışverişinde bulunuldu” ifadelerini kullandı.(iha)

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.8412 7.8553
€ EURO 9.3868 9.4037

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca