DAİRE BAŞKANLARI ORMANLARI İNCELEDİ

Orman İdaresi ve Planlama Dairesi Başkanı Murat Çevirme ile Silvikültür Dairesi Başkanı Kahraman Temur; Kütahya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Gediz Orman İşletme Müdürlüğü ormanlarında incelemelerde bulundu.
Bu haber 2020-11-12 16:36:07 eklenmiş ve 2499 kez görüntülenmiştir.

Kavak meşcereleri ile ilgili yaşanan problemler ile öncü kavak gençlikleri ve bazı meşcerelerde karışıma girmeyen kavak grupları hakkında yapılacak müdahaleler hakkında bilgi almak için Kütahya’ya gelen Daire Başkanlarına, Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Orman Genel Müdürlüğü Silvikültürel Uygulamaların Geliştirilmesi Şube Müdürü Uğur Tüfekçioğlu ile Takip ve Kontrol Şube Müdürü Tamer Ertürk, Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü İlhan Mert, Orman İdaresi ve Planlama Şube Müdür Vekili Çiğdem Kavcin, Etüd Proje Başmühendisi Gökhan Syak, Gediz Orman İşletme Müdürü Mustafa Merih Aydın, İşletme Müdür Yardımcısı ve Orman İşletme Şefleri eşlik etti.
1978 yılından 1996 yılına kadar Gediz Orman İşletme Müdürlüğü Gediz ve Yarpuz Orman İşletme Şefliklerinde yapılan karaçam dikim sahalarında, sonraki yıllarda titrek kavak türünün hakim ağaç konumuna gelmesinden ötürü incelemeler yapıldı. Gediz İşletme Şefliği 112 No’lu bölmede yapılan incelemelerde asli ağaç türlerine baskı yapan kavak meşcerelerinde nasıl bir yöntem izlenmesi gerektiği Orman İşletme Şeflerine anlatıldı.
Daha sonra Gediz Orman İşletme Şefliğinde 2020 yılının Karaçam ağaç türünde bol tohum yılı olmasından dolayı programa alınan Gediz Orman İşletme Şefliği 136 No’lu bölmesinde 53,7 hektar alanda gerçekleştiren karacam gençleştirme çalışmaları incelendi ve değerlendirmeler yapıldı. Yapılan tohumlama damgasının dozajı, tohum ağaçlarının seçimi konuları değerlendirildikten sonra aynı alanda makine ile toprak işlemenin nasıl yapılacağı bizzat uygulamalı olarak gösterildi. Tohumlama kesimleri ve toprak işleme çalışmalarını tekniğine uygun bulan heyet, Gediz Orman İşletme Müdürü ve ekibine teşekkür etti.(İHA)

ETİKETLER : orman kütahya daire başkan
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.7892 7.8032
€ EURO 9.3306 9.3474

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca