"GERİDEN GELİYORUZ"

Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin, Kütahya’nın sorunları üzerine değerlendirmelerde bulundu. Kütahya’nın diğer şehirleri geriden takip ettiğini bildiren Osman Gezgin, “2007’lerde hükümet duble yol yaparken Kütahya’ya bu hizmet 2013 yılında geldi. 2015’lerde şehir hastaneleri yapılırken Kütahya’da hastane inşaatı bitmiş değil. Hep geriden geliyoruz” dedi.
Bu haber 2020-11-14 11:29:42 eklenmiş ve 516 kez görüntülenmiştir.

Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin, Kütahya’nın ekonomik sorunlarını dile getirdi. Başkan Osman Gezgin, esnafın içinde bulunduğu durumu açıkladı.  Kütahya’nın geriden geldiğini ifade eden Osman Gezgin, “Her yerde ekonomik kriz var. Diğer illerde deprem olduğunda o illerin ekonomilerini sallama yapar. Ama bizde yıkıma neden oluyor. Bizde ekonomi sürekli sıkıntı içinden geçtiği için hassaslaştı. Önceki günlerde Eskişehir’de ki esnaflar ile sohbet ettim. İşler bozuk, ekonomi sıkıntıda dedi. Bunu bütün illerde görüyorsunuz. Benim Kütahyalı hemşerimde diğer illerde de sıkıntı varmış diye anlayış gösteriyor. Eskişehir’de kilere ne kadar kötü işlerin dediğimde “Bu sene yurt dışına tatile gidemedik “dedi. Eskişehir’de ki esnafın ekonomik krizden anlayışı ile Kütahya’da ki esnafın ekonomik kriz anlayışı farklı. Kütahya’da güzel işler yapılmaya çalışılıyor. Sonuca bakmak gerekir. Son 18 yılı değerlendirdiğimizde yapılan bütün icraatlerde biz 5-10 sene geriden geldik.  2007’lerde hükümet duble yol yaparken Kütahya’ya bu hizmet 2013 yılında geldi.  2015’lerde şehir hastaneleri yapılırken Kütahya’da hastane inşaatı bitmiş değil. Hep geriden geliyoruz. Bir gün Kütahya’ya hızlı tren gelecek ama ne gün gelecek? Şehirler şekillenmeye başladı. Ana merkezler belirlenmiş buralara öncelik veriliyor. Bu sistemin değişmesini ve şehirlere adaletli davranılması gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

“KORONA EKONOMİK KRİZİN TUZU BİBERİ OLDU”

Koronavirüs salgınının esnafları üzerindeki etkilerini bildiren Gezgin, “Esnafın son zamanlarda durumu problemli. Pandemi öncesinde çok ciddi sıkıntı vardı. Korona bu işin tuzu biberi oldu. Bir anlamda hemen hemen birçok esnafı ziyaret ediyorum.  Çoğu esnaf siftahsız gün kapattığını söyledi. Bazı esnafımız 6 gündür hiç siftah yapılmadığını söyledi.  En büyük nedeni ekonomik kriz, pandemi diyoruz lakin Türkiye’deki esas problem üretimin olmayışıdır.  Bunun hakkında Genel Başkanımız Fatih Erbakan, açıklamaları oldu. Ağır sanayi hamlesi, tarımda üretim, yerli üretim konusunda biz sürekli konuşuyoruz. Biz demir üzerine çalışan bir işimiz var. Biz imalatçıyız diyoruz kendimize ama biz imalatçı değiliz. Biz toprağın altından demir cevherini işledik mi de imalatçı olacağız.  Biz bunları anlattığımızda ülkemizdeki demir üretimini söylüyorlar. Bunlar yeterli değil” ifadelerini kullandı.

AĞIR SANAYİ KÜTAHYA’YA YAPILMASI LAZIM

Kütahya’ya ağır sanayi hamlesi olmasını isteyen Gezgin, “Şu anda 81 ilde Yeniden Refah Partisi il teşkilatlanmalarını tamamladı.  926 ilçenin 805 tanesinde teşkilatlanma gerçekleşti. Kütahya’da ise 2 tane küçük ilçemizde teşkilatlanmamız kaldı onları da en kısa sürede aşacağız.  Teşkilatlanmayı tamamladığımız ilçelerde köy ve mahalle teşkilatlanmalarını bitirmek üzereyiz. Tüm Türkiye geneli projelerle çalıştığımız gibi 81 ilin sanayi hamleleri içinde projeler hazırlıyoruz.  Bunlar ile ilgili somut projelerle önümüzdeki günlerde karşınıza çıkacağız. Genel merkezimizde bütün alanlarda çok ciddi çalışmalar yapılıyor. Bütün alanlarda 10 kişilik ekipler kuruldu. Şehir şehir analizler yapıyor, bizden Kütahya ile ilgili raporlar alıyorlar. Kütahya’nın zenginlikleri, potansiyeli ve çevre şehirlere olan yakınlıkları ile ilgili bilgiler verdik. Doğru olan projeler en doğru olan şehirlere yerleştirilecek. Biz genel merkezimize “Kütahya bugüne kadar ihmal edildi. Büyük evlat muamelesi görerek kenarda bırakıldı. Dolayısıyla şehirleşmesi geride kaldı. Yapılacak ağır sanayilerden birisini Kütahya’ya yapılması lazım ”dedik. Onlardan, bize mantıklı açıklama ve svot analizleriyle bize gelirsen oraya ağır sanayi yapılması için elimizden geleni yaparız diye söz aldık” açıklamalarında bulundu. AHMET DİNÇ

 

 

ETİKETLER : SİYASET KONGRE
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.8412 7.8553
€ EURO 9.3868 9.4037

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca