SEVİLEN BAŞHEKİM ÖZATİK’İN SÖZLEŞMESİ FESHEDİLDİ

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başarılı bir çalışma sergileyerek Kütahyalıların sevdiği bir isim olan Doç. Dr. Orhan Özatik’in sözleşmesi fesih edildi.
Bu haber 2020-11-19 11:15:27 eklenmiş ve 7428 kez görüntülenmiştir.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev değişikliğine gidildi. Görev süresinin dolmasına bir ay kala Doç. Dr. Orhan Özatik’in sözleşmesi feshedildi. Özatik, Kütahya’da görev yaptığı sürece Sağlık alanında bulunan yetki ve sorumluluk çerçevesinde başarılı bir çalışma yürüten, bu sayede de Kütahyalılar tarafından sevilen ve değer verilen birisi olarak, ülkemizde olduğu gibi ilimizde de artış gösteren pandemi sürecinde ve hastanenin yapısal alanlarında da birçok engele rağmen başarılı bir program ortaya koyarak katkı sağlayarak özverili çalışmaları sayesinde vatandaşlardan büyük takdir görmüştü.

“KENDİ İÇİMİZDEN YETİŞEN İNSANLARA SAHİP ÇIKAMADIK”

Kütahya’nın çocuğu olan Doç. Dr. Orhan Özatik’in bu çalışmaları ve geçmişte yaşanan birçok sorunu çözdüğünü ifade eden Kütahyalılar “madem sözleşme yenilenmek istenmiyor bir ay kala bunun yapılmasını devlet teamüllerine aykırı” olarak değerlendirildiğini ifade ediyorlar. Kütahyalıların hem ilimizde hem de şehir dışında kendi öz evlatlarına sahip çıkamadığını ifade eden bazı vatandaşlar “Bizler yıllardır kendi içimizden yetişen insanlara sahip çıkamadık. Bulundukları görevlerde arkalarında duramadık. Böyle olduğu sürece ne Kütahya lobisinde nede Kütahya’nın PR çalışmalarında başarılı oluruz” dediler.

YERİNE UZ. DR. SABAHATTİN ALTINTAŞ VEKALETEN BAKIYOR

Yaklaşık birkaç ay öncede bir ismin gelecek duyumunun alındığı fakat siyasi anlaşmazlıklardan dolayı atamanın yapılamadığı duyumunun alındığı ifade edilirken şimdide asaleten atama yapılmayan Kütahya SBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Sabahattin Altıntaş’ın vekaleten baktığı ama en kısa sürede bir akademisyenin atanacağı öğrenildi. Kadrosu Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde olan Doç. Dr. Orhan Özatik bundan sonraki görevi akademisyen kadrosu her geçen gün büyüyen Sağlık Bilimleri Üniversitesi çatısı altında devam edeceği öğrenildi. MEHMET YAYLIOĞLU

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.7975 7.8116
€ EURO 9.2988 9.3156

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca