KÜTAHYASPOR HERHANGİ BİR PARTİNİN ARKA BAHÇESİ DEĞİLDİR

Av. Şeref Han, Kütahyaspor’un bir siyasi partinin arka bahçesi olamayacağını bildirdi. Atkı yakmadığını, hakkında yanlış haber yapılarak sansasyon yaratıldığını söyleyen Şeref Han “Maalesef benim facebook sayfamdan alınarak yanlış aksettirilen bir haber neticesinde böyle bir sansasyon yayılmış ve sansasyon neticesinde kardeşlerim ve benim camiam bana tepki vermeye başlamış. Bu beni derinden yaraladı.” dedi.
Bu haber 2020-11-20 15:41:07 eklenmiş ve 839 kez görüntülenmiştir.

 

 

Belediye Kütahyaspor’da forma giyen Güven Güneri’nin 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde yaptığı küstah paylaşımın yankıları devam ediyor. Av. Şeref Han’ın gösterdiği tepkinin kamuoyuna yanlış aksettirilmesi olayı farklı bir boyuta taşıdı. Av. Şeref Han’ın Kütahyaspor atkısını yaktığı yönünde yapılan yalan haber sonrası Kütahyaspor Yönetimi ve Taraftar Grupları Şeref Han’a tepki göstermişti. Olaya sağlık sorunları nedeniyle zamanında müdahale edemediğini bildiren Şeref Han, konuya açıklık getirdi. Av. Şeref Han’ın konu hakkında şunları söyledi: “Belediye Kütahyaspor’un atkısını yakmak diye bir şey söz konusu olamaz.  Benim kendi sosyal medyamdaki paylaşımım Kütahyaspor’da oynayan Güven Güneri isimli futbolcunun Atatürk aleyhine 10 Kasım’da yaptığı paylaşımla alakalı vatansever Kütahyaspor camiasının üzülmemesi adına kütahyaspor’dan biran önce ayrılmasına dair, “ Atatürk düşmanlarını hayatımın sonuna kadar takip edeceğim” sözümün arkasındayım. Zira bunları söylememdeki amacım da Kütahyaspor’un şanlı mazisidir.

 

 

OLAYLAR ŞEREF HAN’I DERİNDEN YARALADI

Böyle bir camiada Atatürk aleyhine konuşan insanların barındırılmasını o günde içime sindiremiyordum, bugünde içime sindiremiyorum. Atkı yakmak diye bir şey söz konusu değildir, yaktığım iddia edilen paylaşımdaki atkımdaki atkım Şeref Han yazan atkı, 2. Çekmecemin içinde bulunan atkıdır. Kütahyaspor camiası ve taraftarı benim atkıyı yakmayacağımı bilir. Maalesef benim facebook sayfamdan alınarak yanlış aksettirilen bir haber neticesinde böyle bir sansasyon yayılmış ve sansasyon neticesinde kardeşlerim ve benim camiam bana tepki vermeye başlamış.  Bu beni derinden yaraladı.

ARAYA SAĞLIK SORUNLARI GİRDİĞİ İÇİN OLAYI ZAMANINDA AYDINLATAMADI

Bu anlamda bu süre içinde şahsım ve ailemle ilgili sağlık sorunlarından dolayı gereği gibi süreci yönetemediğim doğrudur. Süreci yönetimde bulunamadığım için de benimle ilgili yanlış fikirlere kapılan ve üzülen, samimi ve vatansever Kütahyaspor taraftarları ve camiası için konuşuyorum; üzülmüşlerse hakikaten özür diliyorum, beni bağışlasınlar. Sürecin kötü yönetilmesinden ben sorumluyum. Sağlık nedenleri nedeniyle bir demeç verip camiayı aydınlatamadım.

KÜTAHYASPOR HERHANGİ BİR PARTİNİN ARKA BAHÇESİ DEĞİLDİR

Kütahyaspor yönetimi Güven Güneri’nin alternatifini kadrodan bulmakta zorlanıyor olabilir. Atatürk’le ilgili paylaşımdan rahatsız olmuş olabilirler, durumu kurtarmaya çalışıyor olabilirler ama bunu daha aklı selim yapmanın yolu yöntemi yok mudur? Bunun çözümü taraftarı politize etmek midir? Ben bu konu ile yaptığım açıklamayı CHP’nin kurumsal kimliği ile mi yaptım? Benim siyasi kimliğim vardır ama Kütahyaspor taraftarlığı ile ap ayrı bir mevzudur. Kütahyaspor herhangi bir partinin arka bahçesi değildir, olamaz. Sonrasında olayı siyasileştirip bazıları senin siyasi partinin içindeki filancı il başkanının ataya saygısızlığına tepki verdin mi ki buna tepki gösteriyorsun gibi yorumlar yapıyorlar. Ben biat kültüründen gelmiyorum. Benim Atatürk’üme saygısızlık yapan parti içinde parti dışında kim varsa babamın oğlu bile olsa tepki veririm. Sosyal medyada açıktan tepkimi dile getirdim. CHP içindeki Atatürk düşmanları ve PKK sempatizanları kahrolsunlar. PKK’ya ilgi duyan, selam veren, seven kim varsa Kahhar, kahretsin onu. Daha açık ve net ne söyleyebilirim. Hayatımın hiçbir döneminde vatan sevgimden taviz vermedim. Ne siyaset ne de spor uğruna ilkelerimden taviz vermedim, vermem de tavrım bu kadar açık ve nettir. Bu nedenle du uğruna bedeller ödediğim Kütahyaspor’u Atatürk’e saygısızlık ile birlikte görmek benim dayanabileceğim bir husus değil.

“SİZİN ATATÜRK’ÜNÜZ VARSA BİZİM DE PEYGAMBERİMİZ VAR DEMEYE KADAR GİTTİLER”

Bu anlamda yapılan tek densizlik bu değildi. Densizliklerden bir tanesi sosyal medyada bizim Atatürk sevdamızı, vatanımızı kurtaran Ulu öndere olan bağlılığımızı bu paylaşım nedeniyle peygamber efendimize olan sevgi ile yarıştırmak densizliğine düştüler. Sizin Atatürk’ünüz varsa bizim de peygamberimiz var demeye kadar gittiler. Sümme haşa bizlerde Müslümanız. Bu ne densizliktir. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan Müslümanlar aynı zamanda Atatürk sevdalısıdır. Bu diğerinin alternatifi değil ki. Bu nasıl bir yaklaşımdır? Kütahyaspor camiası içinde bu tür yaklaşımlara niye izin verilir, benim tepkim bunadır. Aksine Atatürkçülerin tamamı Türkiye’nin milli manevi değerlerine sahiptirler. Milliyetçi arkadaşlarım da Atatürk’e benim kadar sahip çıkmak zorundadır. Atatürk’ü tanıyorlar ise benim kadar Atatürk’e sahip çıkma mecburiyetindedirler. Azerbaycan’a gidin Haydar Aliyev’e, Bosna Hersek’te Aliya İzzet Begoviç’e bir söz söyleyin bakalım ne oluyor? Bizim hassasiyetimiz bunlardan daha mı azdır, yakışır mı bu bize.

“BU TAKIM ADINA BEDEL ÖDEDİM”

Beni inciten hususlardan bir tanesi Kütahyaspor’un resmi sayfasında ‘Bitlisli Şeref Mi Kasteci Nuri mi yalan söylüyor’ şeklindeki paylaşımdır. Ben Bitlisliyim doğrudur. Bunu yazan arkadaşa söylüyorum. Biz Bitlis’ten geldik, Bitlis’ten, Ahlat’tan gelenler Atatürk’ü bilir, toz kondurmazlar. Bununla ilgili sıkıntın mı var, bölücülük mü yapmaya çalışıyorsun? Ben aynı zamanda Kütahyalıyım. Benim ayak bastığım yer vatandır, vatan. Burası ekmeğimi yediğim, suyumu içtiğim yer. Ben Kütahyalıyım aynı zamanda. Bu konuda sizden izin alacak ya da kimseden icazet alacak değilim. Geçmişte, siz farkında değilsiniz ya da Belediye Kütahyasporlusunuz da o yüzden farkında değilsiniz; geçmişte de bu takıma katkılarım oldu, bu takım adına bedel ödedim. Bugünde ödemeye hazırım, yarın yine sahip çıkacağım. Çünkü benim Kütahyaspor’u sevmemin en önemli sebeplerinden bir tanesi de sanayide çalışan benim emekçi kardeşlerim de haftalığını aldığında cebindeki 3 kuruş harçlığıyla Kütahyaspor’un Dumlupınar ya da deplasmandaki maçına giderek hayatındaki tek mutluluk kaynağı Kütahyaspor’un galibiyetiydi. Onların gözlerindeki gördüğüm mutluluğu ben çok az yerde gördüm.  O yüzden Kütahyasporluyum ben. Kütahyaspor’un şanlı geçmişine bakın; unutanlar İbrahim Tetik’e şampiyonluğunu hediye eden takım benim takımım.

“STATLAR AÇILDIĞI ZAMAN MAÇLARA GELECEĞİM”

Şu an daraltılarak bir siyasi partinin arka bahçesi yapılamaz. Oraya sığmaz Kütahyaspor. Ben boynuma atkımı takıp yeniden maçlara geleceğim. Yeniden statlar açıldığı zaman seyirciye geleceğim. Sağ yanımda İyi Partili, sol yanımda AK Partili, önümde MHP’li, çevremde başka siyasi partili kim olursa olsun, sadece Kütahayasporlu kimliği altında maçları seyredeceğim. Bu konuda zerre taviz vermeye niyetim yok. Bütün Kütahyaspor’a gönül vermiş vatanseverlerden bahsediyorum atkıyı yakmadım dostlarım. Niyetini bilmediğim bir haber neticesinde böyle bir sansasyona yol açıldı. Hepiniz hakkınızı helal edin”.

AHMET DİNÇ

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.7975 7.8116
€ EURO 9.2988 9.3156

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca