ÇİMSE-İŞ İKİNCİ ŞUBEYİ AÇTI

Seramik, toprak ve cam sanayii işçileri tarafından kurulan Türkiye Çimse İş Sendikası Kütahya’da ikinci şubesini Asım Gündüz Caddesi’nde açtı. Açılış hakkında bilgi veren Başkan İsmail Gök, “Bizde çok üye çok gelir mantığının asla olmadığını söyleyebilirim. Bizim sendikamıza sıcak ve şeffaf bir bakış vardır.” dedi.
Bu haber 2020-11-21 11:33:23 eklenmiş ve 899 kez görüntülenmiştir.

Tam adı Türkiye Çimento Seramik Toprak ve Cam Sanayii İşçileri Sendikası olan Çimse İş Kasım 1963'te Ankara'da bir grup Çimento işçisi tarafından kuruldu. Kütahya’da ise uzun yıllar Çimse İş, Dumlupınar Şube olarak faaliyet gösteriyor. Faaliyetlerine hız veren sendika daha fazla işçiye ulaşmak ve onlara kaliteli hizmet verebilmek için çimento, seramik sektörünün yoğun olduğu Kütahya’da 2. şubesini hizmete açtı. Çimse İş Kütahya Şubesi olarak hizmete giren sendika aynı zamanda çatı kuruluş olan Türk İş’in Kütahya İl Temsilciliğini de üstleniyor. Çimse iş ve Türk İş Kütahya Şube Başkanı İsmail Gök, kapılarının herkese açık olduğunu bildirerek yeni hizmet binasının açılmasının amacını anlattı. Başkan İsmail Gök, “Bizim Kütahya porselen, Güral Porselen ASMAŞ ve altın Seramik'teki üyelerimizin toplam sayısı 5 binin üzerinde. Şu an da Kütahya'nın OSB'DEKİ beyaz porselen üreten fabrikalarımızda örgütsüz çalışanlarımız var. İlerleyen günlerde bu emekçilerimizin örgütlenmesi, sendikal faaliyetlerden faydana bilmesi için ve sendikamızın daha güzel hizmetler verebilmesi için ikinci şubeyi açtık. İkinci şubemizin ismi Türkiye Çimse İş Sendikası Kütahya Şubesi olarak belirlendi. Biz göreve geldikten sonra Türk- İş konfederasyonu İl Temsilciğini bize vermesinden dolayı şu an da Asım Gündüz Caddesi’ndeki Kütahya Şubemiz hem Türkiye Çimse İş Sendikaları Kütahya Şubesi hem de Türk-İş İl Temsilciliği olarak hizmete girmiştir. Hazırlıklarımız tamamlandı artık üyelerimizi misafir edebiliyoruz. Herkese kapımız açıktır” dedi.

AMAÇ: İŞÇİLERİN HAYAT STANDARTLARINI YÜKSELTMEK

Bizim amacımız üye kazanarak aidat almak değil tüm porselen ve seramik camiasında 11 nolu iş koluna giren bütün çalışma noktalarındaki arkadaşlarımızın hayat standartlarını yükseltmek. Emeklerinin karşılığını almalarını sağlamak. Çok üye çok gelir mantığının asla olmadığını söyleyebilirim. Bizim sendikamıza sıcak ve şeffaf bir bakış vardır. Bizim sendikamız yıllardır örgütlü ve Kütahya Porselen ve Güral Porselen camiasında Kütahya Çimse İş Sendikası’nın örgütlemesi çok eskiye dayanır. Tek taraflı değil çift yönlü çalışmamız oluyor. İşverenimizin daha iyi kazanması ve büyümesi demek emekçilerimizin de bundan faydalanması demek olduğu için sendikamız hem emekçiyi hem de işverenimizi düşünmektedir. Türk-İş Sendikası da bizim için çok önemli fakat benim ilk görevim Türkiye Çimse İş Sendikası Kütahya Şube Başkanlığı, inşallah ilerleyen günlerde organize olarak güzel projelerimizi harekete geçireceğiz. AHMET DİNÇ

 

ETİKETLER : kütahya çimse çimseiş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.9170 7.9313
€ EURO 9.3956 9.4125

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca