TEDİRGİN OLACAK BİR ŞEY YOK!

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit yeni açıklanan koronavirüs kararlarının eğitim alanına etki eden bölümlerini değerlendirdi. Hasan Başyiğit, öğrencilerin yetişkinlere göre daha dikkatli davrandığını anlattı. Uzaktan eğitim ile ilgili Başyiğit, “Uzaktan eğitim ile ilgili tedirgin olacak bir şey yok” dedi.
Bu haber 2020-11-21 11:35:36 eklenmiş ve 784 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanımızın açıkladığı kararlarda artık yüz yüze eğitime 31 Aralık 2020 tarihine kadar ara vermemiz gerektiği vardı.  MEB resmi internet sitesinde bununla ilgili örgün ve yaygın eğitim kurumlarında özel veya resmi yüz yüze eğitime ara verildiği bildirildi. Önümüzde ki pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitime kaldığımız yerden itibaren devam edeceğiz. Öngörümüze göre salgın hastalık bulaşma sıklığını azaltmak için bu tedbirlere uymak zorunda olduğumuzu geçmiş yaptığımız konuşmalarda da sayın valimiz özellikle yaptığı ziyaretler de sık sık dile getirdi. Bizde İl Hıfzıssıhha Kurulu olarak yaptığımız toplantılar da bunları ve ilimizin durumunu irdeledik daha zor durumda kalmamak için insanlarımızın sağlığını korumak için böyle bir tedbir kararı alındı. Bu tedbirlere harfiyen uyarak bizde MEB Müdürlüğü olarak okullarımızda gerekli hijyen tedbirlerini zaten alıyorduk uzaktan eğitimle ilgili zaten hazırlıklarımız vardı. Malumunuz 3 tane kanalımız var bakanlığımızın EBA İlkokul, EBA Ortaokul, EBA Lise olmak üzere bu televizyon kanallarımızda ki yayınlar aktif olarak öğrencilerimiz tarafından takip edilecek. Bunun yanında yine öğretmenlerimiz EBA gov tr den uzaktan ders işlemeye devam edecekler ve farklı yazılımları da kullanabilecekler.

“EĞİTİM CAMİASINDA DA BİRKAÇ ARKADAŞIMIZ RAHMETLİ OLDU”

18-20 yaş altı insanların sokağa çıkmaları 13.00-16.00 arasında serbest olacak. Bu saatlerin dışında 21 saat çocuklarımız evlerinde kalacak. Zor bir süreç ama sağlık en önemlisi sayın bakanımız dile getirmişti risk varsa biz yokuz demişti. Bizde riskleri en aza indirmek için kurallara öğrencilerimizin gençlerimizin çocuklarımızın harfiyen uymasını bekliyoruz. Uzaktan eğitim ile ilgili tedirgin olacak bir şey yok ama biz biliyoruz ki yüz yüze eğitimin yerini hiçbir şey tutamaz ama şu an da bununla ilgili yapılabilecek bir şey yok. Zor bir durumla karşı karşıyayız. Bu zorluğu kurallara uyarak dikkat ederek temizliğe dikkat ederek sosyal mesafe kurallarına uyarak maskemizi takarak bu zorlukları atlatacağız. Aşının da ülkemizde kullanılmaya başlamasıyla birlikte inşallah bu salgın hastalığı yeneceğimize inanıyoruz. Gönül isterdi ki biz yüz yüze eğitime daha çok öğrenci grubuyla devam edelim ama salgın hastalığın seyri buna müsaade etmedi. İnşallah en kısa zamanda öğrencilerimizle yüz yüze eğitime geçmeyi bekliyoruz. Bu toplumumuzun tamamının kurallara uymasına bağlı hastalığın kontrol altına alınmasına bağlı eğitim camiasında da bir kaç arkadaşımız rahmetli oldu bu bizleri son derece üzdü.

ÖĞRENCİLERDE OLUŞABİLECEK ÖĞRENME KAYIPLARI BİZİ İLERİKİ SÜREÇTE SIKINTIYA SOKABİLİR

Anaokullarından itibaren ilkokul ortaokul lise öğrencilerimizin bu kurallara yetişkinlere göre daha çok uyduğunu biz yaptığımız ziyaretlerimiz de gördük. Belki toplumumuz tamamı küçüklerimizin gösterdiği hassasiyeti gösterselerdi belki bugün bu tedbir kuralları kararı alınmayacak ve hastalığı kontrol altına almış olacaktık. Kurallara uymaktan başka çaremiz yok herkesi kurallara uymaya davet ediyoruz. Yüz yüze eğitime devam etme konusunda biz milli eğitim müdürlüğü ve bakanlık olarak elimizden geleni yapıyoruz ama toplumumuzdan da destek bekliyoruz. Öğrencilerde oluşabilecek öğrenme kayıpları bizi ileriki süreçte sıkıntıya sokabilir.

KÜTAHYA DA EBA KULLANIM ORANI NEDİR?

 

EBA kullanım oranımız yüksek. Burada internete erişimi olmayan öğrencilerimiz konusu aslında sorun çok yüksek bir oran değil ama biz tableti olmayan 7 bin 500civarı öğrencimiz olduğunu biliyoruz. Bakanlığımızın ilimizde dağıtacağı tablet sayısı da 7 bin 783 tablet bunu dağıtımı henüz başlanmadı. Bunlar ortaokul ve lise öğrencilerimize dağıtılacak bu öğrencilerimizi tabletleriyle en kısa zamanda dağıtacağız ama bakanlımızdan henüz tabletler bize ulaşmadı, ulaştığında dağıtacağız.

KÜTAHYA DA NE KADAR ÖĞRENCİMİZ VAR?

Kütahya da örgün eğitimde 91bin öğrencimiz var. Şu an açık liseye devam eden öğrencilerimiz de var. Bunlara halk eğitim merkezlerimizde üniversiteye hazırlık kurslarımız vardı, bu kurslarımız da yüz yüze eğitime ara verdik. İnşallah yakın zamanda da bu kurslarımızda yüz yüze eğitime geçeceğiz”. AHMET DİNÇ

 

 

 

ETİKETLER : EĞİTİM MEB OKUL OKULLAR KÜTAHYA
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.7892 7.8032
€ EURO 9.3306 9.3474

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca