"ARA TATİL 3 HAFTA"

Eğitim BirSen Kütahya Şube Başkanı Fatih Köse uzaktan eğitim ve tarihleri ile ilgili kamuyonu bilgilendirme amaçlı basın açıklaması düzenledi.
Bu haber 2020-12-24 10:21:03 eklenmiş ve 911 kez görüntülenmiştir.

Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süreci, okullardaki sınavlar ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili MEB tarafından bazı düzenlemeler yapıldığını söyleyen Köse"4 Ocak 2021 tarihine kadar uzaktan eğitim kararı alınmıştı. Bu süre 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak'a kadar devam edecek. Bu eğitim-öğretim döneminde ilkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecek. Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir (1) yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacaktır. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar hâlinde gerçekleştirilecektir. İller arası hareketliliğin azaltılması amacıyla sadece ortaöğretim öğrencileri, kendi isteklerine bağlı olarak, 28 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar velilerinin okul yönetimine başvurması halinde, öğrenim gördükleri okul ile aynı okul türünde olması kaydıyla o tarih itibariyle bulundukları illerde sınavlara katılabileceklerdir. İlkokul, ortaokul ve liselerde 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacaktır." diye konuştu.
"Herkes üzerine düşeni eksiksiz yapmalı"
25 Ocak Pazartesi günü başlayacak yarı yıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenerek üç hafta olarak planlanmıştı. 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlıyor. Milli Eğitimde 1 milyona yakın öğretmen ve milyonlarca öğrenci şuan ekran başında olduğunu dile getiren Köse  "Okullar tatil, eğitimciler yatıyor gibi ifadeleri bazen duyuyor ve üzülüyorum. Öğrencilerimizin öğrenme kayıplarının önüne geçebilmek için destansı bir çaba var. Bu normal olmayan, arızi ama zaruri bir durum. Öğrencilerimizin, eğitimcilerimizin ve velilerimizin sağlığını tehlikeye atmadan öğrenme kaybının önlenme çabası. Bu konuda toplumun her bir ferdine iş düşüyor. Gereksiz hareketliliği terk etmeliyiz. Zaruri hareketliliği de tedbirlere uyarak gerçekleştirmemiz halinde çok kısa zamanda bu hastalığın tehdit olmaktan çıktığını görebiliriz. Bu dönemde ebeveynler olarak öğrencilerin uzaktan eğitim faaliyetlerini takip ve kontrol etmeliyiz. Okuma ve ders çalışmada bir gevşeklik, telafisi zor belki de imkansız sonuçlar doğurabilir. Çocukları çalışma ortamları düzenli olarak havalandırmalı ve ev içi tedbirlere de mutlaka uymalıyız. Bedensel egzersizler bu dönemde ihmal edilmemeli, uzun süre ekran başında kalan öğrencilerde oturuş bozukluğu vb riskler asla göz ardı edilmemeli. Sağlıklı günlere kadar herkes, hepimiz üzerine düşeni eksiksiz yapmalı."diye konuştu. AHMET DİNÇ

ETİKETLER : eğitim uzaktan pandemi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.3985 7.4118
€ EURO 9.0044 9.0206

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca