2021’DE OEDAŞ ÇALIŞMALARI HIZLANDIRACAK

OEDAŞ Kütahya İl İşletme Müdürü Kamil Uğur Mumcu, 2021 yılından itibaren şehir merkezinde yeraltı çalışmalarına hız verileceğini ve enerjinin hızlı ve kesintisiz verilebilmesi adına ring sisteminin kurulacağını bildirdi. Mumcu, yeraltı çalışmaları ile ilgili master projelerinin bitirildiğini ve belli bir plan dahilinde yatırımların hayata geçirileceğini söyledi.
Bu haber 2020-12-29 10:29:43 eklenmiş ve 1200 kez görüntülenmiştir.

Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ) Kütahya İl İşletme Müdürü Kâmil Uğur Mumcu, Kütahya’da ki yatırımlarının gidişatı konusunda bilgi verdi. Çalışmaların belirli bir takvim doğrultusunda ilerlediğini bildiren İşletme Müdürü Kâmil Uğur Mumcu, “Osmangazi EDAŞ olarak Kütahya’nın hak ettiği; yeni, çağdaş, modern bir altyapıya kavuşturma hedefiyle yatırımlarımıza durmaksızın devam ediyoruz. Eskiyen, ekonomik ömrünü doldurmuş, kapasitesi yetersiz ve yenilenmesi gereken elektrik şebekelerini yatırım programımız kapsamımızda değerlendirip yeni tesis çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Kütahya’da şehir merkezi ve kırsal bölgede yeraltı çalışması yapılmamış hiçbir ilçe merkezimiz kalmamıştır. Bazı belde belediyelerimizde yeraltı çalışmalarımızı bitirirken, önümüzdeki süreçte de yeraltı çalışmalarımızı, yerel yönetim ve diğer paydaşlarımızla beraber ortak kararlaştıracağımız bir takvim doğrultusunda sürdürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
20 ADET KÖY ŞEBEKESİ YENİLENDİ
Köylerde ve merkezde yürütülen çalışmaların anlatan Kamil Uğur Mumcu, “Kırsal alanlarla ilgili bildiğiniz üzere 2019 ve 2020 yılları içerisinde yoğun bir şekilde enerji nakil hatlarına yönelmiş ve 800 km uzunluğunda hattımızı kesintisiz ve kaliteli enerji vermek adına yenilemiştik. Toplamda 247 kırsal yerleşim yerinin doğrudan etkileneceği tesislerimizi devreye almış olduk. Bu yatırımların sonuçlarını hemen görmeye başladık ve arıza kaynaklı kesintileri aşağılara hızlı bir şekilde çekmiş bulunmaktayız. 2020 yılı içerisinde tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen Covid-19 pandemi süresince yatırımlarımıza ara vermeden, sağlık tedbirlerinden de en ufak taviz vermeden hedeflediğimiz sonuca ulaşmak için çalıştık. Bu çalışmaları birkaç maddede toplarsak; 20 adet köy şebekesi yenilenmesi yapıldı. 49 adet yerleşim yerini etkileyen 5 adet enerji nakil hattını bitirdik. 5 adet aydınlatma tesisi yapıldı. Merkez dahil üç ilçemizde yeraltı çalışmalarımız oldu. Bakım faaliyetleri kapsamında birçok dağıtım merkezi, trafo binamızın bakımları gerçekleştirildi. Kütahya merkezin tek trafo merkezinden aldığı enerji altyapısını, yapılan yatırımlarla üç farklı trafo merkezinden enerji alacak şekle getirerek enerji arz güvenliğini artırdık. Eski hizmet binamızdan ayrılarak daha modern şartlarda tüketicilerimize hizmet vermeye başladığımız binaya geçiş yaptık” dedi.
ENERJİNİN HIZLI VE KESİNTİSİZ VERİLEBİLMESİ ADINA RİNG SİSTEMİ KURULUYOR
2021 yılından sonra çalışmalara hız verileceğini söyleyen Mumcu, “Yeraltı çalışmalarımız ile ilgili tüm il merkezi ve ilçelerin master projeleri bitirilmiştir. Yerel yönetimlerin ve diğer altyapı kuruluşların görüşleri alınarak belli bir plan şeklinde bu yatırımlar hayata geçirilmektedir. Önümüzde ki yıllarda da bu çalışmalarımız yerel yönetimlerle koordineli bir şekilde devam edecektir. 2021 yılından itibaren şehir merkezinde yeraltı çalışmalarımıza hız vereceğiz. Özellikle enerjinin hızlı ve kesintisiz verilebilmesi adına ring sistemi dediğimiz kapalı sistemleri kuruyoruz. Bu yaklaşımımız devam edecek ve şehirde bulunan farklı gerilim seviyelerini, yapacağımız yatırımlarla tek bir gerilim seviyesine indirmeyi planlıyoruz. Bu hem daha kararlı hem daha hızlı yönetilebilir bir şebekeye sahip olmamızı sağlayacak. Bu sistemi Enerji Nakil Hatları yatırımlarımızda da uyguluyoruz. Mümkün olan her yere farklı kaynaklardan enerji alabilecek şekilde yatırımlarımızı planlıyoruz” ifadelerini kullandı. AHMET DİNÇ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.3835 7.3968
€ EURO 8.9550 8.9711

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca