HİKMET KOYAK, ÇİFTÇİLERİ VE SİYASİLERİ UYARDI

Altıntaş Ziraat Odası Başkanı Hikmet Koyak, çiftçinin Kütahya Şeker Fabrikası’ndan isteklerini dile getirdi. İsteklerin yerine gelmesi için çiftçi ve siyasilerden destek bekleyen Hikmet Koyak, Nasrettin Hoca ile Timur arasında geçen fil hikayesini hatırlattı.
Bu haber 2021-01-11 10:08:48 eklenmiş ve 2438 kez görüntülenmiştir.

Altıntaş Ziraat Odası Başkanı Hikmet Koyak, Kütahya Şeker Fabrikası’nın önceki yıl verdiği sözleri yerine getirmediğini hatırlattı. Gelecek yıl aynı sıkıntıların yaşanmaması için çiftçileri isteklerini korkmadan dile getirmeye davet eden Hikmet Koyak, “Bugüne kadar her yıl çiftçimiz bir bir kazanımlarını kaybetmektedir. Gün çiftçimize birlik olma günüdür. Birlikte olmak mecburiyetindeyiz. Biz demokratik kurallar içinde hakkımızı istiyoruz. Kütahya Şeker Fabrikasıyla geçen yıl yapılan bir mutabakata varıldı. Maalesef hiçbir denilen hususlar uygulanmadı. Bu yıl çiftçimiz yapılacak pancar ekim sözleşmesinde olmasını istediği hususları görmek istiyor. Altıntaş ve Aslanapa yöremizin pancar çiftçisi, birlikten güç doğar. Korkma ve çekinme.  Bugün birlikte olamazsanız, gelecekte konuşmanız sorunları çözmez. Bireysel davranan çiftçimiz gelecekte mutlaka sorunla karşılaşacaksınız. Birlikte olduğumuzu görmek istiyorum.  Nasrettin Hocanın fil hesabına dönmesin. İkinci fil hazırdır yoldadır! Yöremizin pancar çiftçisi muhtarlarınıza ve gurup başkanlarınıza destek olun ki sözleşmeyi birlikte bir sonuca varın. Bizlerde yardımcı olalım son pişmanlık fayda vermez. Yöremizin ekonomisinin omurgası olan tarım çiftçimizin seçmeninin yüzde 85 çoğunluğu olduğunu biliyor musunuz? Çiftçi dostlar, biz çiftçiler olarak bir hareket etmediğimiz sürece siyasi parti başkanları bizlerin paylaştığımız dertlere ortak olmazlar ve sormazlar itibar göstermezler. Çiftçimizin bunu iyi şekilde takip etmeleri gerekiyor. Bizler bir güç olmamız gerekiyor. Yöremizde çiftçiler olarak bize bizden başka yardımcı olan olmaz. Çiftçimizin çok uyanık olması gerekiyor” dedi.
ÇİFTÇİNİN KÜTAHYA ŞEKER FABRİKASI’NDAN İSTEKLERİ
Altıntaş Ziraat Odası tarafından açıklanan ve çiftçiler tarafından gelen istekler şu şekilde; “ çoklu pancar girişi olması; küspe bedelini müteahhittin aldığı bedeli tam olarak çiftçimiz yansıması; pancarın alımını çiftçimizin elinde on günden fazla durmadan alınması; melez satımını çiftçimize verilmesi; kota yazılımının alt ve üstü sınırı olarak yüzde onluk bir seviye konulmalı; alım esnasında pancar teslim limitine göre bölgelere göre alım yapılmalı; Pankobirliğe pancar kotası verip çiftçimizin elindeki fazla pancar a kotasından Pankobirlik alım yapmalı başka bölgelere pancar satımı önlenmiş olur; Kütahya sınırları içinde pancar ektiren çiftçimize pancar ektirmeli; bu hususları karşılıklı sözleşme altına alınmalı çiftçi temsilcileri ile karşılıklı mutabakata varılmalı; biz yaptık oldu mantığında hareket edilmemeli; çiftçimizin isterse küspesi verilmeli; kotasını dolduran çiftçiye pirim verilmeli”.
 AHMET DİNÇ

 

ETİKETLER : altıntaşziraatodası hikmetkoyak kütahya şekerpancarı pancar şeker fil ikincifilyolda
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
MEHMET CAMGÖZ 2021-01-11 19:53:49
Haklısın başkanım birlik ve beraberlik zamani
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD
€ EURO

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca