KÜTAHYA’YA KARAVAN TURİZMİ MÜJDESİ

Kütahya, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açıkladığı Karavan Park alanlarının yapılması ve yatırımcılara teşvik ve destek verilecek 38 il rotaları arasında yer aldı. Müsiad Kütahya Başkanı İsmail Tosun, iş adamlarını karavan turizmi yatırımı yapmaya davet etti.
Bu haber 2021-01-13 11:58:45 eklenmiş ve 1242 kez görüntülenmiştir.

Karavan Park Turizmi için MÜSİAD ile Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte çalışma yaparak Karavan Park alanlarının yapılması ve yatırımcılara teşvik ve destek verilecek 38 il rotaları açıklandı. Açıklanan iller arasında Kütahya’nın olmaması üzerine Müsiad Kütahya Başkanı İsmail Tosun, Müsiad Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ı arayarak Kütahya’nın da Karavan Park Turizmin destekleneceği illerin içine alınmasını sağladı. Bu konuda açıklama yapan MÜSİAD Kütahya Başkanı İsmail Tosun şöyle söyledi; “Türkiye’nin turizm gelirini artırmaya yönelik projeler geliştiren ve bu alanda yoğun çalışmalar yürüten Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD), daha önce Türkiye’yi keşfetmemiş olan yabancı turistin ilgisini çekebilmek ve yeni bir turizm kaynağı oluşturmak için Karavan Park Projesini hayata geçiriyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın destekleriyle hayata geçiriliyor. Kütahya’nın, açıklanan 38 il içinde olmaması üzerine MÜSİAD Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi Karavan Turizmi Çalışma Grubu Başkanı Ümit Hotaman beyi aradım ve Kütahya olarak bizde Karavan Park Turizmine talip olduğumuzu söyledim. Ümit Bey Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan beyle görüşmem gerektiğini söyleyince Genel Başkanımızı arayarak, Kütahya’nın da Karavan Park Turizm Rotasına girmek istediğimizi anlattım. Sayın Genel Başkanımızda uygun görerek Kütahya’yı listeye dahil ettirdi. Bunun üzerine Turizm İl Müdürümüzü ziyaret ederek birlikte neler yapabileceğimizi, nerelerin lokasyona dahil edilebileceğini görüştük. Daha sonra Kütahya’da 8 nokta belirlenerek Kütahya Valimiz Sayın Ali Çelik’in de   onayı ile, Müsiad Genel Merkezine bildirdik.
“HER KONUDA YARDIMCI OLACAĞIZ”
Karavan turizmi konusunda yapılacak yatırımlara her türlü yardımın yapılacağını söyleyen Başkan Tosun, “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleyeceği Karavan Park Turizm lokasyonuna giren iller arasına alınan Kütahya’da ne tür desteklerin verilebileceği konulu toplantı yaptık. Bu toplantıya Müsiad Yeni Turizm Kaynakları Geliştirme Komitesi Karavan Turizm çalışma grubu başkanı Ümit Hotaman, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli Oğuz, Turizm İl Müdürümüz Zekerya Ünal, TKDK Müdürümüz Ahmet Yazar katıldı. Sıra şimdi özel sektörümüzde ve Kütahyalı girişimcilerimizde. Bu konuda yatırım yapmak isteyen başta Müsiad Üyelerimiz ve Kütahyalı girişimcilerimizi bekliyoruz. Her konuda yardımcı olacağız. Yeter ki Kütahya’mıza bir çivi çakmak istesinler. Belirlenen 8 alan dışında isteyen yatırımcılar başka yerlere de Karavan Kamp Projesini uygulayabilir” dedi. AHMET DİNÇ

KARAVAN TURİZMİ İÇİN BELİRLENEN 8 NOKTA:
Kütahya ÇAMLICA Kamp Alanı
Kütahya Frig Vadisi Kamp Alanı
Gediz Murat Dağı Kamp Alanı
Simav Gölcük Yaylası Kamp Alanı
Dumlupınar Dumlupınar Şehitliği Kamp Alanı
Domaniç Koca yayla Çatal alıç Kamp Alanı
Emet Eğrigöz İkidaş Kanyonu
Çavdarhisar Aizanoi Ören yeri Kamp Alanı


 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.4485 7.4619
€ EURO 9.0235 9.0397

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca