Maaş zammı için imzalar atıldı

Kütahya Porselen San. A.Ş, NG Kütahya Seramik Porselen A.Ş’ de üyelerine ekonomik anlamda büyük katkı sağladı. Yapılan sözleşmelerde ortalama zam oranı yüzde 27 olurken maaşlardaki artış enflasyon oranının iki katına ulaştı.
Bu haber 2021-02-16 21:23:52 eklenmiş ve 12692 kez görüntülenmiştir.

AHMET DİNÇ-ÖZEL HABER

Çimse-İş Sendikasına üye iş yerlerinde imzalanan sözleşmeler ile üye işçiler rahat bir nefes aldı. İmzalanan yeni dönem toplu iş sözleşmelerinde elde edilen zamlar ve sosyal haklar Çimse-İş üyelerinin yüzlerini güldürdü. Pandemi sebebiyle ulusal ve küresel anlamda ekonomik zorlukların yaşandığı bir ortamda Çimse-İş Sendikası yapmış olduğu sözleşmelerde örgütlü bulunduğu Kütahya Porselen San. A.Ş, NG Kütahya Seramik Porselen A.Ş’ de üyelerine ekonomik anlamda büyük katkı sağladı. Yapılan sözleşmelerde ortalama zam oranı yüzde 27 olurken neredeyse enflasyon oranının iki katına ulaşıldı.


“SENDİKALI OLMANIN ÖNEMİ ORTAYA ÇIKTI”


Toplu iş sözleşmeleri hakkında açıklamada bulunan Türkiye Çimse-İş Sendikası Kütahya Şube Başkanı İsmail Gök, “Göreve geldiği günden itibaren sendikamızı her alanda ileriye taşıyan Sayın Genel Başkanımız Zekeriye Nazlım, yaptığımız toplu iş sözleşmelerinde sistem sendikacılığı politikasıyla hem iş barışını sağladı hem ücrette adaleti tesis etti. Üretmek, kazanmak ve kazandırmak adına güzel kararlar alan Sayın Genel Başkanımız, ben değil biz anlayışını, haksız rekabeti önleme çabasını bu sözleşmelerle bir kez daha gösterdi. Çimse-İş Sendikasının yaptığı sözleşmelerde seyyanen zamlar ve sosyal hakların yanı sıra kıdemli işçilik de ayrıca ön plana çıktı. Kıdem yılına yönelik yapılan ek zamlar, yıllarını emek ve alın terine vermiş istikrarlı işçilerin yüzünü daha çok güldürdü. Profesyonel danışman firmalar ve akademisyenler tarafından oluşturulan iş kıymet grupları yürürlüğe konularak işe giriş ücret skalaları oluşturuldu ve sistem sendikacılığı hayata geçirildi. Çimse-İş Sendikası örgütlü bulunduğu iş yerlerinde üyelerine yaptığı pandemi uyarıları ve tedbirler hakkındaki bilgilendirmeleri sayesinde iş yerlerinde Covid-19’a bağlı büyük sorunların yaşanmasına engel olarak üretimin sürekliliğini sağladı.  Böylelikle hem ülkemiz hem işverenler hem de emekçi işçiler kazandı. Türkiye Çimse-İş Sendikası olarak başta sağlık çalışanları olmak üzere büyük bir fedakarlıkla görevlerine devam eden tüm emekçilere minnettarız. İşverenlerin de işçilerin zor günler geçirdiği bir dönemde Çimse-İş üyeleri sendikalı olmanın güveni içerisinde üretmeye, kazanmaya ve kazandırmaya devam ederken sendikalı olmayan iş yerlerindeki emekçiler ise endişe içerisinde çalışmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı. 

 

Dumlupınar Gazetesi'nin yayımladığı haber, fotoğraf ve görüntü ile internet ve wap için oluşturduğu her türlü bilgi, izin alınmadan hiçbir şekilde kullanılamaz.

 
ETİKETLER : NG KÜTAHYA PORSELEN NGKÜTAHYASERAMİK ÇİMSEİŞ KÜTAHYA ÇİNİ SERAMİK ERKANGÜRAL GÜRAL
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.3708 7.3841
€ EURO 8.9420 8.9581

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca