Fakir köylere yardım

Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, şube müdürleri ve baş mühendisleri toplayarak uyarılarda bulundu. Hasan Keskin, orman köylerinin kalkındırılması için verilecek ödeneklerin sosyal sorunları olan köylerden başlayarak kullandırılmasının altını çizdi.
Bu haber 2021-02-19 10:30:38 eklenmiş ve 1634 kez görüntülenmiştir.

 AHMET DİNÇ – ÖZEL HABER

 

ORKÖY projesi kapsamında orman köylülerine destek çıkılarak vatandaşların doğdukları yerlerde geçimini sağlaması ve şehre göç etmelerinin engellenmesi sağlanıyor. 2020 yılında en fazla Orköy desteğini Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü verdi. Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü şubat ayı toplantısı Bölge Müdürü Hasan Keskin başkanlığında Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Etüd Proje Başmühendisi, İşletme Müdürleri ve Bölge Müdürlüğü Hukuk Müşavirinin katılımı ile yapıldı. Bölge Müdürü Hasan Keskin toplantıda yapılan çalışmaları değerlendirdi.

GELİR GETİRİCİ TALEPLERE ONAY VERİLECEK

Orköy ödeneklerinin sosyal sorunları olan köylerden başlayarak kullandırılması gerektiğini belirten Müdür Hasan Keskin; “Orköy kredilerinde mekanizasyon ile ilgili talepleri özellikle karşılamanın yoluna gidelim. Gelir getirici tür ağaçlandırma taleplerine olumlu gözle bakalım; Köylümüz yeter ki bizden istesin, biz uygun tür ne ise orayı ona göre ağaçlandırırız. Önemli olan yaptığımız işlere sahip çıkmak. Havza bazlı projeleri ön plana çıkaralım. Arazi eğitimlerimize önem verelim. Orman yangınları ile ilgili gönüllü eğitimlerimizi sürdürelim. Orman Yangınlarına dair tedbirlerimizi şimdiden alalım. Yangın emniyet yolu ve şeridi yapımlarına zamanında başlayalım ki yangın sezonunda zorluklar yaşamayalım” şeklinde konuştu.

HASAN KESKİN, YAPILAN İŞLERİN SIK SIK KONTROL EDİLMESİNİ İSTEDİ

Yapılan işlerdeki niteliğin artırılmasını isteyen Hasan Keskin; “Sahalarımıza hâkim olalım, çalışmalarımızı belirli aralıklarla kontrol edelim ve daha iyi nasıl olur, nasıl daha iyi iş çıkarabiliriz, bunu sorgulayalım. Silvikültürel çalışmalarımız çok önemli, hazırlama kesimlerini ihmal etmeyelim. Işık ve boşaltma kesimlerini zamanında gerçekleştirelim. Sıklık ve ilk aralama bakımlarında ise uygulamaya geçmeden önce bakım patikalarını mutlaka öncelikli olarak yapalım. Yol güzergahı üretimlerine özellikle önem verelim” dedi. 

ETİKETLER : orköy kütahya ormanbölgemüdürlüğü obm hasankeskin
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.3708 7.3841
€ EURO 8.9420 8.9581

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca