KÜTAHYA

“İşin ehli kişiler başa geçmeli”

Altıntaş Ziraat Odası Başkanı Hikmet Koyak, Kütahya’nın gelişmesinde Altıntaş’ın rolünün büyük olacağını bildirdi. Altıntaş’ın yakın bir zaman diliminde şahlanacağını söyleyen Hikmet Koyak, vatandaşları bu atılıma hazır olmaları konusunda uyardı. Şahlanışta işin ehli kişilerin başa geçmesinin önemli olduğunu vurguladı.
Bu haber 2021-03-26 11:07:06 eklenmiş ve 1278 kez görüntülenmiştir.

Altıntaş Ziraat Odası Başkanı Hikmet Koyak, Altıntaş’ın şaha kalkacağını ve Kütahya’nın parlayan yıldızı olacağını söyledi. Altıntaş’a yapılan projeleri anlatarak tarımın da kalkınma hamlesine dahil edilmesinin önemli olduğunu anlatan Hikmet Koyak şu açıklamalarda bulundu. “Altıntaş Zafer OSB, Beşkarış Barajı 3.etabı yapıldığında ve hızlı tren geldiğinde Altıntaş şaha kalkacak. Altıntaş bölgesinde bulunan önemli ekonomik noktalara 3 saat eşit uzaklıkta ve coğrafi olarak üstün özelliklere sahip. İş bu saatten sonra Altıntaş halkına düşüyor.  Bu şahlanışa kendini hazırlaması lazım. OSB’de tarım endüstrisine yönelik sanayi tesisleri de olacak.  OSB’deki sanayici Altıntaş’ta üretilen hammaddeyi kullanması gerekiyor.  Altıntaş hazırlıklı olsun, OSB’de çalışacak insanlarını yetiştirsin.  Altıntaş Beşkarış Barajı bittiğinde çiftçilerin bilinçli üretime yönelmesi lazım. Bu hususa Altıntaş yöresi uyarsa Kütahya’nın parlayan yıldızı oluruz.
“SÖZLEŞMELİ TARIMA GEÇİLMESİ LAZIM”
Toplumsal üretim olması gerekiyor. Sözleşmeli tarıma geçilmesi lazım. Çiftçiler birlikte hareket etmeli. Sözleşmeli tarımda ürününü satamama gibi bir durum söz konusu değil.  Birlikte hareket ettiği zaman çiftçileri maliyetler düşer. Kütahya çapında çiftçilerini kurtuluşu sözleşmeli tarımda yatıyor. Kooperatifleşmeye iyi gözle bakmak lazım. İşin ehli kişileri başa getirmeliyiz. Formaliteden kooperatifleşmelere karşıyız. Kooperatifleşmenin büyük avantajları var. Kalifiye eleman ve vasıflı elemanlarla birlikte hareket edilmeli, yoksa bununda bir anlamı yok. Çiftçi dostlarımız da başkan seçerken çok dikkatli toplumsal menfaate önem veren, bireysel menfaatten kaçınan başkan adaylarını desteklemeliler.  Toplumsal menfaat olduğu zaman daha büyük gelir elde edilir.
SU KULLANIMINA DİKKAT!
Gelecekte suyu dikkatli kullanmamız lazım. Su gittikçe kısıtlanıyor. Damlama sulamaya geçmeliyiz. Suyu dikkatli kullanmazsak gelecek nesilleri büyük kötülük yapmış oluruz. Çok aşırı stoklanır ürünlerden kaçınmalıyız. Biz bu anlayışta hareket etmek için temaslar gerçekleştiriyoruz. Biz bölgemizden sorumluyuz. Altıntaş’ta bunu yapabilmek için eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları yapmaya hazırlanıyoruz.  Altıntaş’ta İlçe Tarım Müdürlüğü, DSİ Müdürlüğü ve Belediye desteğiyle halkı bilinçlendireceğiz”. AHMET DİNÇ – ÖZEL HABER

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 8.1383 8.1530
€ EURO 9.6805 9.6979

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete

sanalbasin.com üyesidir

© Copyright 2020 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca