SANAL ALEM MUTLU ALEM

Tiyatro metinleri dışında denemeler tarzında küçük hikayeler yazıp kitaplaştırmayı arzu eden Gürhan Vural, hayalini ‘Sanal Alem Mutlu Alem’ isimli kitabını çıkartarak gerçekleştirdi.
Bu haber 2019-09-12 16:59:35 eklenmiş ve 597 kez görüntülenmiştir.
Aslen Simavlı olan ve İzmir’de ikamet eden 38 yaşındaki muhasebeci Gürhan Vural uzun zamandır hayal ettiği kitabı yayınladı. Çocukluğundan beri tiyatro aşığı olan Vural, tiyatro metinleri yazdı aynı zamanda da oyunculuk da yaparak sanatını ilerletti. Tiyatronun yanında mizahla da uğraşan Vural, yazdığı hikayelerini 'Sanal Alem Mutlu Alem' adını verdiği kitapta topladı. Vural, hayatını ve kitabını gazetemize yaptığı röportajda açıkladı.
 
KENDİNİZİ KISACA TANITIR MISINIZ? KENDİNİZİ NASIL TANIMLARSINIZ?
1981 Salzburg Avusturya doğumluyum, küçük yaşta yurt dışından memleketimiz olan Kütahya Simav ilçesine dönüş yaptık. İlk Orta ve Lise öğrenimi Simav ilçesinde tamamladım. Bu arada Simav'da amatör tiyatro ekibi oluşturarak kendi yazmış olduğum 5 oyunu sergiledik ve yakın çevre ilçelere turneler yaptık. AÖF İşletme son sınıfta okumaktayım, muhasebe mesleği ile uğraşmaktayım. İzmir'de yarı profesyonel Tiyatro ekibinde oyunculuk yaptım, İzmir'de yine tiyatro ekibi oluşturarak kendi yazmış olduğum tiyatro oyununu sergiledik. Çeşitli festivallerde de oyunlarımızı sergiledik. Ünlü tiyatrocu Abdullah Şahin (Nokta)'n kitap çalışmasında yer aldım ve yine Nokta Tiyatrosu’nun oynamış olduğu ve dünyada ilk defa bir spor kulübü anlatan Beşiktaş adına "Hatıralar Siyah Beyaz" adlı oyunu yazdım, hasta bir Fenerbahçe'li olarak. Mizah ve tiyatro aşığıyım. 
 
YAZARLIĞA İLGİNİZ İLK NE ZAMAN BAŞLADI? MİZAH İLE İLGİLENEN BİRİ KENDİNİ NASIL HİSSEDER?
Ben ilk olarak ilk okul 4’üncü sınıfta verem haftasında sarhoş bir karakteri anlatan bir skeç yazma ile başladım. Kültür Bakanlığınca Bi Damaca Hayat isimli oyunum tescilli. Tiyatro metinleri dışında denemeler tarzında küçük hikayeler yazmayı ve bunu kitaplaştırmayı arzu ediyordum bu hayalimi Sanal Alem Mutlu Alem isimli kitabımla gerçekleştirmiş oldum. Mizah ile ilgilenen biri olumsuzlukları ve sıkıntıları tiye alarak farklı bir bakış açısıyla mutlu olmayı gayret eder.
 
SANAL ALEM MUTLU ALEM KİTABINIZI TANITIR MISINIZ? OKURLARI NELER BEKLİYOR?
Kitabımın çıkış konusu; toplumda yaşayan her bir bireyin, ailelerin, patronların, çalışların maddi veya manevi bir çok sıkıntıları olmasına karşın, örneğin kimi işinden, kimi eşinden, kimi ekonomik sıkıntıdan, yaşadığı şehirden, mesai arkadaşından mutsuzdur fakat elimize cep telefonu aldığımızda selfiler çeker, konumlarını ve yediklerini içtiklerini sergileyerek mutluluk pozlarını eksiltmezler ve mutluyuz, iyiyiz, güzeliz gibi yorum ve emojiler paylaşırlar. Aslında hayatları şehir kartpostalları gibidir çünkü kartpostallarda genel şehri en lüks alanları yerleri yer alır ama kadraj dışında kalan gecekondular gözükmez. Çıkış konusu sanal mutluluklardan başlayarak, internet ve sosyal medya çılgınlığı, askerlik anıları, ünlüler, kadın-erkek ilişkileri, otobüs yolculukları ve ilginç haber ve trendler mizahi dille tiye alarak ve kendi bakış açımla yorumlayarak hikayeleştirdim. 
 
KİTABINIZI YAZARKEN HANGİ OLAYDAN ETKİLENDİNİZ? OKURLARDAN GERİ DÖNÜŞLER NASIL?
 Mutsuz olup da mutluluk pozları verenler, sosyal medya hesaplarında görsellerini paylaşanlar ilham kaynağım oldu.  Okurlardan gayet olumlu dönüşler alıyorum ve ikinci kitap için bana şevk veriyor. 2020 de ikinci kitabım çalışmasını tamamlayıp çıkartma niyetimdeyim. 
 
HEDEFLERİNİZ NELER VE SİZ HEDEFLERİNİZİN NERESİNDESİNİZ? SİZİ HAYATTA BİR ADIM ÖNE TAŞIYAN ŞEYLERİN NELER OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSUNUZ? 
İlk hedefim halim olan bir kitap çıkarmaktı ve bunu başardım. Az veya çok satma gibi bir kaygım yok fakat emeğimin değer görmesi ve Kitabımın geniş kesimlere ulaşmasını beğenilmesi benim için mutluluk kaynağı olacaktır. Hayatta en önemli değerim 7’nci yaşını doldurmuş olan oğlum ve kitabın son söz kısımıyla da ona armağan ettim. Hayatta insanların bırakabileceği anıları değerleri ve serveti olmalı ve benim geride bırakabileceğim en büyük servet kitap ve yeni çıkaracak olacağım kitaplar olacaktır. Ailemin, çalışma arkadaşlarımın ve mali müşavirlik hizmetini yaptığımız firma sahipleri ve çalışanlarının ve herdem kitap ailesinin maddi ve manevi desteklerini gördüm, onlara da sizler aracılığıyla teşekkürlerimi bir borç bilirim.
 
TÜRKİYE VE HEMŞERİLERİNİZE MESAJINIZ. KİTABA ULAŞMAK İSTEYENLERE TAVSİYENİZ VAR MI?
Okumayı sevenlere ve hemşerilerime kitabımı okumalarını ve kendilerini kitap okumaktan çok bir stand-up gösterisine gelmişler gibi hissedecekleri, gülümsemeleri ve tebessümler eksik olmayacağı bir kitap okumuş olacaklar. Kitap arka kapağında da yer aldığı gibi;
Biraz benden, biraz toplumdan… yaşanmış… yaşanması muhtemel... hikayeler topluluğudur bu yazılanlar.
DM’den yürüyüp beğeni atıp,
dürten dürtülenlerin… selficilerin… gelen zamlarave hayat pahalılıklarına takılmadan beğenilerinitakip edenlerin… ekran yüzlerine aşk ve sevgiduyanların… erozyona uğrayanların hikayeleridir.
Klasik bir cümle başlangıcı olan; hem gülümseten hem düşündüren diye yazmakisterdim fakat sadece GIRGIRI bol diyorum…
Kitab, d&R, idefix, n11, gittigidiyor, bkmkitap, kitap365.com, kidega, kitapkola vb tüm online kitap satan tüm sitelerde satışı yapılmaktadır.
AHMET DİNÇ
 

 

ETİKETLER : kütahya dumlupınargazetesi eğitim asayiş emet hisarcık simav tavşanlı aslanapa
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 6.0351 6.0460
€ EURO 6.5435 6.5553

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete
© Copyright 2018 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca