DPÜ’NÜN DIŞARIYA AÇILAN KAPISI

Dumlupınar Üniversitesi’nin dışarıya açılan kapısı olduklarını bildiren İnovasyon ve Liderlik Topluluğu Başkanı Hayrullah Şen, “Kütahya’nın dışarıya açılan bir kapısı ve markası haline gelmek için çalışıyoruz Türkiye'nin en büyük ve en aktif topluluklarının katıldığı gelişim kamplarına gidip network kazanıyoruz ve okulumuz için en güzel projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz”dedi.
Bu haber 2019-10-07 17:20:06 eklenmiş ve 1610 kez görüntülenmiştir.

Dumlupınar Üniversitesi(DPÜ) İnavasyon ve Liderlik Topluluğu yeni eğitim sezonunun açılmasının ardından yeni üye alımlarını tamamladı. Üyeleriyle yaptığı kahvaltılı tanışma toplantısında İnavasyon ve Liderlik Topluluğu Başkanı Hayrullah Şen,  topluluğun kuruluşu ve gerçekleştirdiği başarıları anlattı. DPÜ’nün dışa açılan kapısı olduklarını vurgulayan Hayrullah şen şöyle konuştu, “Topluluğumuz 2012 yılında kurulmuş olup, kurulduğu günden bu güne Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerinin kariyer yolculuğunda yanlarında olmak ve alanımızda önce Kütahya’nın en iyisi olup daha sonrasında Türkiye'de saygı duyulan, adından söz ettiren bir topluluk olmaktı. Geride bıraktığımız 7 yılda gerek yapmış olduğumuz etkinliklerle, gerekse içinde yer aldığımız sosyal sorumluluk projeleri ile bunu gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Topluluğumuz tek bir bölümü değil tüm okulumuz öğrencilerine hitap etmektedir. 10 kişilik yönetim kadromuz ve 33 kişilik koordinasyon ekibimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve bin 500 üyemiz olup okulumuzun en çok üyeye sahip topluluklarından bir tanesiyiz.

ADININ HAKKINI VERİYOR

İki ana etkinliğimiz bulunmakta olup bunlardan güz dönemi yaptığımız ‘Geleceğin Bu Seminerde’ ve bahar dönemi yaptığımız ‘İnovel’ etkinliklerimiz adından söz ettiren diğer üniversitelerde dahi bilinen ve hatta dışarıdan okulumuza katılımcı sağladığımız bir etkinlik. Yaklaşık 600’den fazla katılımcı ile gerçekleştirdiğimiz bu etkinliklerimizde çeşitli firmaların üst düzey yöneticileri okulumuza gelip kendi kariyer hikayelerinden bahsedip, tecrübelerini aktarmakla kalmayıp firmaları tanıma, staj imkanı sunma ve çekilişlerle katılımcılarımıza çeşitli hediyeler sunmaktadırlar. Geçen sene yaptığımız inovel etkinliğimize katılan Atlas Dil Kurumları bir arkadaşımızı yurtdışı dil eğitimine ücretsiz bir şekilde gönderdi. Aynı zamanda adımızın hakkını vererek kendimizi ve etkinliklerimizi her sene inove edip yaratıcı sunumlar ve organizyonlara imza atıyoruz.

OLUMSUZ ALGILARI KIRIYORLAR

Mesela geçen sene ‘belki üstümüzden bir kuş geçer’ şarkısı ile tanıdığımız Yüksek Sadakat grubunun eski solisti Cemil Demirbakan, okulumuza gelerek hem kendi kariyer hikâyesinden bahsetti hem de bizlere şarkıları ile renk kattı. Etkinliklerimizde Dumlupınar Üniversitesi mezunlarına da yer veriyoruz. Mesela geçen sene Turkcell yetenek kazanım uzmanı Serhat Zengin ve Henkel Akdeniz Bölge Müdürü Berk Okay okulumuz mezunu olup etkinliğimize katılan isimler olmuşlardı. ‘Ben Dumlupınar Üniversitesinde okuyorum, benden ne olur?’ algısını da kırıyoruz böylelikle. Aynı zamanda köy okullarımıza kırtasiye malzemesi, kütüphane kurulumu ve okul boyaması gibi yardımlarda da bulunuyoruz. Oradaki öğrenci arkadaşlarımıza kendi okumuş olduğumuz bölümlerle ilgili bilgiler verip onların üniversite hakkında şimdiden bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz. Türkiye'nin en büyük ve en aktif topluluklarının katıldığı gelişim kamplarına gidip network kazanıyoruz ve fikir alışverişi yapıp okulumuz için en güzel projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda Kütahya’nın dışarıya açılan bir kapısı ve markası haline gelmek için çalışıyoruz. Geçen sene Boğaziçi Üniversitesinde katılmış olduğumuz Global Carrier Summit etkinliğinde Kütahya’dan geliyoruz deyince direkt İnovasyon ve Liderlik Topluluğu mu diye sorulması bunun bir ispatı niteliğinde. Topluluklar üniversitenin sosyalliğini yaşamanın yanı sıra yeni insanlarla tanışmanın, yeni bağlantılar kurmanın, bir oluşumun içinde yer almanın en iyi yolu. Gerek bizim topluluğumuzda gerekse diğer topluluklarda öğrenci arkadaşlarımız mutlaka aktif rol alsınlar. Tabi ki bu İnovasyon ve Liderlik Topluluğu olursa çok mutlu oluruz. Biz burada aile gibiyiz ve ailemizin bir parçası olmak isteyen herkesi bekliyoruz”.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 6.7476 6.7598
€ EURO 7.5677 7.5814

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete
© Copyright 2018 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca