“SÖYLEMLER LAFTA KALMASIN”

MHP Kütahya İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Öztürk, yurt genelinde 324 günde 302 kadının erkekler tarafından katledildiğini bildirip 25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü’ndeki söylemlerin lafta kalmaması gerektiğine dikkat çekti her bir bireyin üzerine düşen çıkarımları yerine getirmesini ifade etti.
Bu haber 2019-11-25 16:20:44 eklenmiş ve 95 kez görüntülenmiştir.

MHP Kütahya İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Öztürk, 25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Mücadele günü münasebetiyle açıklama yaptı. Birleşmiş Milletlerin 25 Kasım 1999'da ilan ettiği Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü kaza süsü verilmiş kadın cinayetlerinden birinin hikayesi olduğunu ifade eden MHP İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Öztürk;” 1999 yılında Birleşmiş Milletler bu tarihi Uluslararası Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü olarak kabul etti ve bünyesindeki ülkeleri bu konuda çalışmalar yapmaya yükümlü kıldı. Kadına karşı şiddet bir insanlık suçudur. Türkiye'de de toplumsal yaşamın her kademesinde haklarını dile getiren, yaşamın içinde eşit olarak var olma mücadelesi verirken tecavüz, şiddet, istismar ve ölüm ile yok edilen hayatlara tanık oluyoruz. Yaşam hakkının gasp edilmesinin iyi hali ve ceza indirimi olmaması gerektiği yaşanılan her kadın cinayeti sonrası anlaşılmakta ne yazık ki gerekli düzenlemeler yapılmamaktadır. Kadına yönelik şiddetin önlenmesi, ayrımcılığın ortadan kaldırılması için çok yönlü politikalar üretmemiz ve bu mücadelenin toplumun tüm kesimleri tarafından üstlenilmesi gerekiyor. Şiddetin her türüyle yine kadın erkek kol kola mücadele edeceğiz” dedi.

 

“KADIN İNSANDIR, AİLENİN TEMEL DİREĞİDİR”

302 kadının çeşitli sebepler nedeniyle 324 günde katledildiğine işaret eden MHP İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Öztürk; “324 günde 302 kadının erkekler tarafından katledildi. Ocak ayında 23, Şubat’ta 23, Mart’ta 22, Nisan’da 31, Mayıs’ta 27, Haziran’da 34, Temmuz’da 22, Ağustos’ta 40, Eylül’de 37, Ekim’de 23, 1-20 Kasım’da 20 kadın yani 324 günde 302 kadının erkekler tarafından bıçaklanarak, kurşunlanarak, boğularak, dövülerek, balkondan atılarak öldürüldü” ifadelerini kullandığı açıklamasında şunları dile getirdi: “Kadın annedir, kadın eştir, kadın yuvadır, kadın insandır, ailenin temel direğidir. Kadın; toplumun aynası, geleceğimizin ümit ateşidir. Kadın elinin değdiği yerde, kadının olduğu her zeminde fedakârlık vardır, sağduyu ve sabır hâkimdir. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın’ sözü toplumumuzun en değerli varlığı olan kadınlarımıza verilmesi gereken değerin yegane unsuru olmalıdır”.

 AHMET DİNÇ

ETİKETLER : Kütahya dumlupınargazetesi haber siyaset spor kütahyaasayiş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 6.1383 6.1494
€ EURO 6.6409 6.6529

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete
© Copyright 2018 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca