“DAYATMAYA KARŞIYIZ”

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkan Vekili Rıdvan Saraçoğlu, halk otobüslerine gelen zam ve ikamet kart ile ilgili öğrencilerin görüşlerini açıkladı. İkamet kart projesi için Kütahya Belediyesi’ne destek verdiklerini aktaran Rıdvan Saraçoğlu, kart 43 vize yeniletilmesinde öğrencilere ikamet dayatması olursa bunun karşısında olacaklarını bildirdi.
Bu haber 2020-09-03 19:32:47 eklenmiş ve 1392 kez görüntülenmiştir.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkan Vekili Rıdvan Saraçoğlu, halk otobüslerine gelen zamlar için belediye ile görüşmeler gerçekleştirdiklerini bu konuda öğrencilerin taleplerinin değerlendirdiklerini açıkladı. Öğrencilerin halk otobüsleri konusunda büyük şikayetleri olduğunu ifade eden Başkan Vekili Rıdvan Saraçoğlu, zam konusu araştırdıklarını belirtti.

 “ÖĞRENCİNİN 1 KURUŞUNU DAHİ SAVUNURUZ”

Zam konusunda Rıdvan Saraçoğlu, “Kütahya’da şehir içi otobüslerini en çok öğrenciler kullandığı için öğrencilerin sıkıntı ve taleplerini öğrenciler ile görüşüyoruz. Halk otobüsleri ile ilgili öğrencilerin çok büyük şikayetleri var. Belediyeye bunları aktarıyoruz. Yaptırım gücümüz maalesef yok. Üniversitemizin de yaptırım gücü yok. Belediyenin denetiminde olan bir şey. Zammın miktarından ziyade bizler yapılan zam haklı mı değil mi bunun peşindeyiz. Eğer haksız biçimde bir kuruş bile zam yapıldıysa biz onun için gerekli yerlere müracaatını yaparız. Belediye meclis üyemizin birisi ile bu ne şekilde alındı diye görüştük. Normal de pandeminin acısı çıkartılırcasına büyük bir zam yapılır diye bekliyorduk biz. 20 kuruşluk zam konusunda haklılar mı haksızlar mı bunu biz bunu belediye ile görüşeceğiz. 20 kuruş beni de diğer arkadaşları da çok fazla etkilemez. Haksız yere alınmış ise biz öğrencinin 1 kuruşunu dahi savunuruz. Biz bunu sorarız, haklı ise ve bunun bazı nedenleri varsa biz bir şey diyemeyiz ve yaptırım gücümüz de yok. Biz belediyeye gidip öğrencinin taleplerini iletiriz. Haksızlar ise hukuki sürece dahi gideriz” dedi.

“ÖĞRENCİLERİN YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRACAK PROJELERİ DESTEKLERİZ”

İkamet kart ve kar 43 üniversite öğrencisi kartlarının vize yenilmesi konusunda öğrencilerin düşüncelerini bildiren Saraçoğlu, “Üniversite için çalışsak ta üniversitemizin Kütahya’da olduğunu hiçbir zaman unutmuyoruz. Nüfus olarak baktığımızda öğrenci nüfusu şehirdeki nüfus pastasından ciddi bir pay alıyor. Bu proje ilk başladığı vakit belediye başkanımız öğrenci toplulukları ile toplantılar yaptı. Bizden destek istedi ve öğrencileri buraya nasıl taşıyabiliriz dedi. Biz bu konuda başkanımıza yardımcı olmaya çalıştık. Öğrencilerimizinde Kütahya içerisinde yaşam kalitesini artıracak bir proje ise biz buna her hâlükârda destek veririz. Öğrencimizin yararına olan her şeyde yerel anlamda üniversitede destek veririz. Hatta bu işi hızlandıracak öneriler sunduk.

“GÖNÜLLÜLÜK ESASINA BAĞLANMASINI UYGUN GÖRÜYORUZ “

Sonrasında belediye ile öğrenciler arasında bazı problemler yaşandı. Bunların başında yeni vize yani kartlarını vizelettirmek isteyen, yeni kart çıkartmak isteyen öğrencilerimize kart 43’ün ikametinizi buraya alın zorunluluğu getirdiğini gördük. Pandemi dönemi ile beraber o artık bitti. Kart 43 gişesine gidip sorduk, öğrencilerin ikamet alma zorunluluğunu araştırdık.  Şuanda yok dediler. Eğer ilerleyen haftalarda yeni akademik takvim ile beraber öğrenciler Kütahya’ya geldiği vakit böyle bir dayatma olursa öğrencilere biz her türlü yolu deneriz. Hiç kimse öğrencilerimize hiçbir şeyi dayattıramaz. İkamet Kart projesi bizim desteklediğimiz bir proje ki öğrencilerimizin Kütahya içerisinde yaşam kalitesini artırabileceğini düşünüyoruz. İkametiniz buraya alın dayatmasına karşıyız, gönüllülük esasına bağlanmasını uygun görüyoruz” ifadelerini kullandı. AHMET DİNÇ

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.5152 7.5287
€ EURO 8.8648 8.8807

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete
© Copyright 2018 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca