“ÇOK YOĞUN ÇALIŞIYORUZ”

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Orhan Özatik, Dumlupınar Gazetesine özel olarak verdiği röportajda, pandemi sürecinde verilen sağlık hizmetlerini değerlendirdi. Vatandaşların sağlık çalışanlarına karşı anlayışlı olmasını isteyen Özatik “Unutmayın ki bizler çok yoğun çalışıyoruz” dedi.
Bu haber 2020-09-07 09:27:09 eklenmiş ve 1267 kez görüntülenmiştir.

Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Orhan Özatik, hastanede yapılan hizmetler hakkında açıklamalarda bulundu. Pandemi ile mücadele ederken diğer tedavilerin başarılı şekilde yürütüldüğünü anlatan Doç. Dr. Orhan Özatik, şu şekilde konuştu:

“Yaklaşık 6 aydır süren pandemi sürecinde hastanemizde verdiğimiz hizmetlerin aksamaması için elimizden gelen bütün özeni gösteriyoruz. Özellikle başta kanser hastaları olmak üzere acil müdahale gerektiren bütün vakaları tek tek tedaviye alma şansımız oldu. Bu konuda herhangi bir aksaklığımız yok. Özellikle medikal onkoloji ve radyasyon onkolojisinde tedavi gereken hastalarımızın tamamı hiçbir aksaklığa mahal verilmeden tedavi edilmektedir.”

MR CİHAZLARI AKTİF OLARAK ÇALIŞIYOR

Geçmiş dönemlerde MR cihazları ile ilgili özellikle firmalardan kaynaklı bazı sıkıntılar yaşandığını belirten Özatik “Şu anda MR cihazları ile ilgili herhangi bir sıkıntı yok. Hastanemizde bulunan 2 adet MR cihazı aktif olarak çalışmaktadır. Son dönemde pandemi kliniğinde ve pandemi polikliniklerinde çok yoğun bir şekilde tomografi istenmekte, bunun sebebi de yaptığımız PCR testleri negatif olsa da akciğer tutulumu olan hastaları bu şekilde görebilmekteyiz” dedi.

TOMOGRAFİ SIRALARI İÇİN ANLAYIŞ İSTEDİ

Başhekim Doç.Dr. Orhan Özatik, “Akciğer tutulumu olan hastaları tespit etmenin tek yolu tomografi çekmektir. Bu yüzden özellikle pandemi polikliniğine müracaat eden yoğun olduğu günlerde çok yoğun tomografi ihtiyacımız olmakta ve yoğun tomografi ihtiyacının olduğu zamanlarda da tomografi önünde istemediğimiz kadar fazla birikme meydana geliyor. Bunu engellemek adına elimizden gelen bütün gayreti sarf ediyoruz. Bizim vatandaşlardan da istediğimiz şu; Bazen tomografi önünde sıra olduğunda anlayışla karşılasınlar. Çünkü her aldığımız hastadan sonra da belirli bir süre temizlik yapmak zorundayız. Temizlik için de normalden fazla zaman ayırıyoruz” diye konuştu.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET BİZİ SON DERECE ÜZÜYOR”

Konuşmasını sağlık çalışanlarına şiddet konusundaki görüşlerini de belirten Özatik “Sağlık çalışanlarına yapılan şiddet konusunda istemediğimiz olaylar meydana gelebiliyor. Özellikle pandemi sürecinde bu kadar yoğun bir çalışmanın olduğu bir dönemde vatandaşlarımızın sözlü ya da fiziki bir şiddet göstermesi bizi son derece üzüyor. Bu yüzden vatandaşlarımızdan daha fazla anlayış istiyoruz. Lütfen ne çalışanlarımıza ne de diğer insanlara karşı sözlü de olsa herhangi bir şiddette bulunmayın. Unutmayın ki bizler de çok yoğun çalışıyoruz. Bizim de bir tahammül sınırımız var. Lütfen karşılıklı bir anlayışla şiddete başvurmadan bu problemleri çözelim” ifadelerini kullandı. AHMET DİNÇ

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.5344 7.5480
€ EURO 8.9295 8.9456

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete
© Copyright 2018 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca