KARANTİNAYA UYMAYAN YURDA YATIRILACAK

Son günlerde artan koronavirüs vakalarının sebeplerinden biri olarak gösterilen karantina altında olması gereken kişilerin toplum içine çıkmasını engellemek için yetkililer harekete geçti. Kütahya İl Hıfzıssıhha Kurulu dün açıkladığı kararlarla ciddi yaptırımlar getirdi.
Bu haber 2020-09-12 09:27:48 eklenmiş ve 690 kez görüntülenmiştir.

Kütahya Valisi Ali Çelik başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu, yeni önlemler için aldığı kararları açıkladı. Buna göre izolasyon koşullarını ihlal eden ya da izolasyon koşullarını sağlama imkanı olmayan kişilerin izolasyon süreçlerini geçirmek üzere yurt ya da pansiyon gibi yerlerin belirlenerek tahsis edilecek.

Yurt veya pansiyonlarda izolasyona tabi tutulması kararlaştırılan kişiler ve görevlendirilen personelin beslenme ihtiyaçlarını AFAD koordinasyonunda Kızılay karşılayacak. Yurt veya pansiyonlarda izolasyona tabi tutulması kararlaştırılan kişilerin sağlık durumlarını gözlemlemek, tıbben gerekli durumlarda sağlık kuruluşlarına sevkini koordine etmek ve görevlendirilen personelin salgınla mücadelede belirlenen tedbirlere uygun çalışmasını sağlamak üzere yeterli sayıda sağlık personeli görevlendirilecek. Yurt veya pansiyonlara ziyaretçi kabul edilmeyecek.

Öte yandan yurt veya pansiyonlarda 24 saat kesintisiz olarak özel güvenlik ve kolluk personeli ile sağlanacak. Hakkında ikametinde izolasyon kararı verilmiş olmakla birlikte geçici ve mevsimlik işlerde çalışan tarım ve inşaat işçileri ile değişik sebeplerden ötürü izolasyon sürecini geçirecek uygun bir meskeni olmayan kişiler izolasyon amaçlı tahsis edilen yurtlara veya pansiyonlara yerleştirilecek. İzolasyon süresi burada tamamlatılacak. Bu kişilerin izolasyon süresince tahakkuk edecek iaşe ve ibate bedeli valilikçe karşılanacak.

Evde izolasyonda olması gerekirken yapılan denetimler sonucunda konutlarını terk etmek başta olmak üzere değişik şekillerde izolasyon kararına aykırı hareket eden kişiler hakkında da şu kararlar alındı:

a) İlgili İl Hıfzıssıhha Kurul Kararlarımız çerçevesinde gerekli idari işlemlerin yapılmasına ve TCK 195 nci maddesi uyarınca hakkında suç duyurusunda bulunulmasına,

b) Ayrıca izolasyon sürecini tamamlatmak üzere yurtlara veya pansiyonlara sevk edilerek zorunlu izolasyona tabi tutulmasına karar verildi. MEHMET YAYLIOĞLU

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜTAHYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.5344 7.5480
€ EURO 8.9295 8.9456

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete
© Copyright 2018 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca