“15 BİN KİŞİYE İŞ SÖZÜNÜ UNUTMADIK”

CHP’li Eyüp Kahveci, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’a seslendi:
Bu haber 2020-09-14 17:38:05 eklenmiş ve 1575 kez görüntülenmiştir.

Dumlupınar Gazetesi’ni ziyaret eden CHP’li Eyüp Kahveci, Belediye Başkanı Alim Işık’ın çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek “133 tane proje açıklamıştı, 5 yılda bunları bitirmesi mümkün değil. Ayrıca 15 bin istihdam sözünü sürekli hatırlatacağız” diye konuştu.

2019 yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkan adayı olan CHP’li Eyüp Kahveci, Dumlupınar Gazetesi Sahibi Nurhan Pehlivangil’i ziyaret etti. Bu sırada Dumlupınar Gazetesi’ne açıklama yapan Kahveci, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’ın çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade etti.

“SEÇİLİNCE ZİYARETE GİTTİK”

Halkın iradesi sonunda Alim Işık’ın göreve geldiğini hatırlatan Kahveci, “Halk iradesini ortaya koymuş ve Kütahya’da Sayın Alim Işık’ı bu göreve laik görerek görevi kendisine tevdi etmişlerdir. 8 Nisan 2019’da biz kendisini Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye meclis üyeleriyle birlikte makamında ziyaret ettik. Öncelikle hayırlı uğurlu olsun dedikten sonra Kütahya için güzel bir şey yapmaları halinde tam kadro yanında olup destek vereceğimizi ve Kütahya için bu birlikteliğin gerekli olduğunu ifade ettik. Ancak Kütahya için yapılanların iyi olmaması Kütahya’daki halkın sorunlarına eğilme noktasında yanlış uygulamalar, haksız uygulamalar, yanlı uygulamalar olması durumunda yine tam kadro olarak karşısında olacağımızı ifade ettik. Kütahya için çabalarımız hep o yönde olmuştur. Belediye halkın müşterek menfaatlerini mühim noktasında eşitlik ve adalet ilkesine dayalı olarak hizmetlerini sunması gereken bir yerdir. Belediye başkanı ve şehri eminlik eşitlik ve adalet gerektirir. Eşitlik ve adalet noktasında doğru yaklaşım tarzı geliştirilemezse Kütahya sorunlarını aşamaz” diye konuştu.

“133 PROJE 5 YILDA YAPILAMAZ”

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’ın 133 tane proje açıkladığı anımsatan CHP’li Eyüp Kahveci, “Biz de 37 proje açıklamıştık. Tabii ki bu projeler yapılabilir proje mi? Kaynak olmadan proje yapılabilir mi? Kaynaklar düşünüldüğünde, 5 sene düşünüldüğünde yapılması söz konusu değil. Bir kere en azından şu proje önüne düzenli olarak gelecektir. 15 bin kişiye istihdam sağlama projesi daima tepesinde Demokles’in kılıcı gibi duracaktır.  Belediyeye girdiğimiz zaman projelerin listesini görüyoruz. Yaptığı projeleri, yapılan projelerle, yapılacaklarla. Tabi ki taahhüt edilen projeler aynı proje olması lazım, biz bunları dahi inceliyoruz.  Şimdi biz öncelikle şunu söylüyoruz. Kütahya için güzel bir şey yapmaları halinde tam kadro yanlarındayız dedik. Ama Kütahya için yanlı, haksız ve yersiz uygulamalar söz konusu ise tam kadro karşısındayız. Dolasıyla bizim buradaki adalet ilkemiz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin temel değerleridir” şeklinde konuştu. MEHMET YAYLIOĞLU

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

İlan Gov Tr


E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 7.5344 7.5480
€ EURO 8.9295 8.9456

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete
© Copyright 2018 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca