2019’DAN DERS ÇIKARMAK


Bu makale 2020-01-07 11:32:48 eklenmiş ve 250 kez görüntülenmiştir.
MURAT GÜREN

Günler günleri kovaladı, haftalar ayları, dünya yıldızların etrafında tam bir tur attı. 2019  yılı bitti. Takvimler 2020 yılını gösteriyor.  Ömür sermayesinden 365 gün daha bitti.

Geçmişe dönüp, muhasebe yaptığımda şunu gördüm; Çağımızın dayattığı ihtiyaçlara yetişebilmek için çok hızlı yaşıyoruz. Daha doğrusu yaşamıyoruz, koşuyoruz. Koşturmaktan konuşmaya ve hatta yaşamaya vakit kalmıyor. Ümitlerde, hayatlarda, yapay gündem, tartışmalar ve incir çekirdeğini doldurmayacak kavgalar gürültüler arasında ömür yitip gidiyor.  Mazide yaşananlar bizim mirasımız olarak kalıyor. Yaşadıklarımızı unutursak, muhasebesini yapmazsak, hatalarımızı gözden geçirip kendimizi düzeltmeye çalışmazsak, geleceğimizi inşa edemeyiz. Bu bağlamda yaptığımız hatalardan ders çıkarmalıyız. Usta'ya başarısının sırrını sormuşlar. İki kelime demiş; “Doğru kararlar “Hepimizden farklı olarak, sürekli doğru kararları nasıl alabildiğini sormuşlar. Tek kelime  demiş;" Tecrübe" Peki ustacığım  bu tecrübe denen şeyin sırrı nedir diye sormuşlar. Usta, derin bir iç geçirmiş ve İki kelime demiş. " Yanlış kararlar "

 İnsan hata yapmayan değil, hatasını görebilen ve hatasından ders çıkarabilendir. 2019 yılından ve geçmişten yaşadıklarımızdan hatalarımızdan, yanlış kararlarımızdan ders çıkaralım.

" Asla geçmişte yaşama ama her zaman geçmişten ders al."  Mevlana

 2020 yılında tüm okuyucularıma mutlu, huzurlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir yıl ve yaşam sürdürmesi için temenni ediyorum. Bunun gerçekleşmesi için de Rabbime dua ediyorum. Benide dualarınızdan eksik etmeyin...

Allah'a emanet olun... Esen kalın..

Murat GÜREN

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
  ALIS SATIS
$ USD 6.6428 6.6548
€ EURO 7.2756 7.2887

Arşiv Arama
- -
Dumlupınar Gazetesi | Günlük Siyasi Gazete
© Copyright 2018 Dumlupınar Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Kütahya Dumlupınar Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Spor Haberleri
Futbol Haberleri
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Kütahya Haberleri
MHP Haberleri
CHP Haberleri
Genel Siyaset
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
FAYDALI LiNKLER
E-Devlet
M.E.B.
Kütahya Belediyesi
E-Lonca