23 Nisan’da koltuk çocuklara emanet

Kütahya Valisi Ali Çelik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde koltuğu Şehit Çağlayan Irmak İlkokulu 2.sınıf öğrencileri Ceyda Gülmez ve Efe Tunç Mutlu’ ya bıraktı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya Valisi Ali Çelik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Şehit Çağlayan Irmak İlkokulu Okul Müdürü Hüseyin Türkmen ve 2.sınıf öğrencileri Ceyda Gülmez ve Efe Tunç Mutlu’yu makamında ağırladı. Ziyarette Ali Çelik, öğrencilere büyüyünce hangi mesleği seçeceklerini ve Atatürk’ün bu bayramı çocuklara neden armağan ettiğini sordu. Akabinde Vali Ali Çelik, koltuğu minik öğrencilere emanet etti.

“TÜRKLERİN HÜR YAŞAYACAĞINI DÜNYAYA HAYKIRDIĞI GÜNDÜR”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ali Çelik şu açıklamalarda bulundu; “Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102’nci yıl dönümünü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı Kütahya’mızda kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 23 Nisan 1920 sadece Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış tarihini değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gündür. 23 Nisan 1920 tüm imkansızlıklar ve zorluklar içerisinde egemenliğin millet iradesine bırakıldığı, ezelden beri hür yaşayan Türk milletinin ebediyete kadar hür yaşayacağını tüm dünyaya haykırdığı gündür.

ATATÜRK’ÜN ÇOCUKLARA ARMAĞANI

Sevgili çocuklarım, 23 Nisan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından siz çocuklarımıza armağan edilen tek evrensel bayramdır. Bu durum, Atatürk’ün sizlere duyduğu sevgi ve sarsılmaz güvenin ifadesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştireceğinize yürekten inanıyor, sizlerle gurur duyuyoruz. Bu anlamlı gün vesilesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal’i, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum”.

23 Nisan’da koltuk çocuklara emanet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!