6 ayda bitecek!

Yeni meydan projesi ihaleye çıktı. 5 Mayıs’ta ihalesi sonuçlandıktan sonra yapımına başlanacak yeni kent meydanı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışı yapılacak. Kent Meydanı Projesi hakkında açıklama yapan Alim Işık, meydanın altında otopark olmayacağını, vazo’nun korunarak yerinin değiştirileceğini bildirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya Kent Meydanı Projesi’nin ihalesi yayınlandı. Açık ihale usulü ile ihale EKAP üzerinden yapılacak. İhale 5 Mayısta sonlandırılacak. Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, ihalesi yayınlanan Kütahya Kent Meydanı Projesi hakkında açıklamada bulundu. Projesi için çok çalışıldığını bildiren Alim Işık, “5 Mayıs’ta ihalesini yapıp 29 Ekim’e yetiştireceğiz. Çok güzel bir çalışma olacak. 6 aylık süre içerisinde Cumhuriyet Bayramı’na yetiştirecek şekilde planladık. İnşallah ihalemize düzgün insanlar girer ve şehrimize hızlıca bu güzelliği kazandırırız. Meydan Projesi ile ilgili çok uğraştık, normalde 2020 yılında bitirmeyi hedeflediğimiz ve ilk planda yapacağımız projelerden birisiydi. Mecliste ve diğer alanlardaki gecikmelerden dolayı bu sene şehrimize kazandıracağız” dedi.

“TÜM TARAFLAR PROJEDE HEMFİKİR KALDI”

Projesin her kesim tarafından onaylandığını bildiren Alim Işık, “Artık meydanın altında otopark olmayacak. Otopark yapmaktan vazgeçtik. Çünkü; zemin etütleri oranın baya bir dolgu olduğunu gösterdi. Fore kazık yapıldığı zamanda sadece 50 milyon TL’ye yakın kazık masrafı olacağı için otoparktan vazgeçip üzerine peyzaj ve meydan düzenlemesi ile şehrimize kazandıracağız. Oradaki otoparkı da başka yere kaydırdık. İller Bankası’na projeyi çizdirdik. Siyasi partiler, Valilik, Belediye, DPÜ ve ilgili birimler proje ile ilgili hem fikir olduktan sonra İller Bankası aracılığıyla projeler çizildi. Dosyalarını hazırladık. 5 Mayıs’ta ihalesi sonuçlandıktan sonra hemen uygulamaya geçip 5 ayda bitireceğiz” diye konuştu.

“ŞEHRİMİZE GÜZEL BİR MEYDAN KAZANDIRACAĞIZ”

Projenin detaylarından bahseden Işık, “Vazo’nun orijinalini koruyacağız. Yeri değişecek tam merkezine alacağız.  Vazonun büyütülmesi ile ilgili geçmişte emeği olan birçok insan buna itiraz ediyor. Orjinali tescilli olduğu için bunu değiştirmeden tamiratlarını yapacağız. Vazonun çevresini, havuzunu değiştireceğiz. Biraz daha estetik hale getireceğiz. Meydanın çevresindeki binaları daha sonra cephe kaplaması yoluyla sokak sağlıklaştırması projesi kapsamında meydana bakan tüm cephelerin aynı olacağı şekilde değerlendireceğiz. O bu proje kapsamında değil, ayrı bir projedir. Şehrimize güzel bir meydan kazandırılacak” ifadelerini kullandı.

AHMET DİNÇ

6 ayda bitecek!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!