Adım Adım 2023’e

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatları ile Türkiye genelinde başlatılan ‘Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları’ Kütahya’da düzenlendi. Toplantıda Türkiye düşmanları anlatılırken Cumhur İttifakı’nın da ne kadar önemli olduğu vurgulandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya Bengisu Sosyal Tesislerinde yapılan toplantıya MHP Ankara Milletvekili TBMM İdare Amirliği ve Güvenlik Koordinasyon Kurulu Başkanı Erkan Haberal ve MHP Gaziantep Milletvekili MHP MYK Üyesi Sermet Atay’ın yanı sıra MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, MHP MYK Üyesi Ali Uçak, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, AK Parti Merkez İlçe Başkanı İsmail Çağlar Bayırcı, MHP Merkez İlçe Başkanı Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz’da katıldı.

“MİLLET İTTİFAKI HDP İLE İŞBİRLİĞİ YAPIYOR”

TBMM İdare Amirliği ve Güvenlik Koordinasyon Kurulu Başkanı ve MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin, terör örgütü PKK ve FETÖ üyelerine destek veren İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya girmesine kesinlikle müsaade etmeyeceğini açıklamasını, bir güvenlik örgütü içinde güvenliğimize zarar veren ülkelerin bulunmasına karşı çıkmamızı ve NATO’ya üyelik için teröre desteği kesmelerini istememizi, kusur olarak gören CHP’li Ünal Çeviköz kimden yanadır? Hele de Büyükelçilik yapmış birinin Türkiye’nin İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği hakkında teröre destek konusunu gündeme getirmesine ‘taktik bir hata’ demesi kabul edilemez bir açıklama olmakla birlikte, bilerek ve isteyerek ihanete kapı aralamaktır. NATO gibi bir güvenlik örgütü içinde güvenliğimize zarar veren ülkelerin bulunmasına karşı çıkmamızı ve NATO’ya üyelik için teröre desteği kesmelerini istememizi kusur olarak gören CHP bu duruşu ile terör yatağı Finlandiya ve İsveç’in yanında, Türkiye’nin karşısındadır. Böyle bir durumda hangi yüzle milletin huzuruna çıkıp da destek isteyecekler? Biz CHP’nin başı çektiği 6+1’lik yuvarlak masasının yanlışlarını, ülkemize verebilecekleri zararları, demokrasi ve özgürlük güzellemelerinin arkasına sığınarak terör örgütleri ile kurdukları münasebetleri bir bir anlatmaya devam edeceğiz” dedi. Cumhur İttifakı’nın MHP için ‘Vatan İttifakı’ olduğunu belirten Haberal, “Bizim için Cumhur İttifakı’nın devamlılığı stratejik mahiyette, aynı şekilde siyasi ikbal hesaplarının üzerinde diriliş ve yükseliş muvaffakiyetidir. 2023 seçimleri Cumhur İttifakı’nın başarısı ile sonuçlanacak, lider ülke yolunda yürüyen Türkiye her türlü engeli aşarak, kutlu ilerleyişini sürdürecektir” ifadelerini kullandı.

 “TEK AMAÇLARI VAR, CUMHUR İTTİFAKI’NI YIKMAK””

Muhalefetin Cumhur İttifakı’nı yıkmak için çalıştığını anlatan MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, “Yaşanan sıkıntı sadece bizde değil. Amerika’da, Almanya’da, İngiltere’de de son yüzyılın en büyük enflasyonu yaşanıyor. Onlardaki ekonomi bize göre daha büyük olduğundan bu sıkıntı fazla hissedilmiyor. Bu kötü günler geçecek. Bunların üstesinden yine Cumhur İttifakı gelecek. ‘Zillet ittifakı’ dediğimiz ittifakın bu sorunlar üstesinden gelmelerinin ihtimali dahi yoktur. Bunların amacı bir, iki veya üç puan alarak Cumhur İttifakı’nı yüzde 50’nin altına düşürmek. Ancak bütün anketlere bakın altısı birden yüzde 40’ı geçemiyorlar. Tek amaçları var, Cumhur İttifakı’nı yıkmak” dedi

“2023 ÇOK ÖNEMLİ BİR YIL”

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın konuşması şu şekilde; “Hepinizin bildiği üzere 2023 yılı çok önemli bir yıldır devletimizin 100. yılında yapılacak olan 2023 seçimleri ülkemizin de kader seçimidir. Bizler genel başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendinin talimatı ile bugüne kadar 493 ilçemizde heyetler halinde programlar yaptık. Hem oluşturulmak istenen kirli siyaseti hem de ülke siyasetimizi anlatmaya çalıştık. Türk Devletinin Cumhur İttifakının bekası için önemini anlattık. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci ve akabinde Rusya-Ukrayna savaşıyla daha da artan küresel krizin gerek ülkemiz gerekse dünya üzerindeki etkileri hepimizce malumdur dünya küresel krizle beraber ülkeler arası savaşın da merkezinde kalmış ve artık yenidünya düzenine doğru bir değişim ve dönüşüm başlamıştır. Pandemi iklim krizi küresel ısınma ve gıda krizi gibi küresel bazda yaşanan sorunların çözümü ancak siyaset üstü bir çabayla mümkün olacaktır biz bunun için buradayız yanınızdayız.4 bugüne kadar milliyetçi hareket partisinin bir mensubu olarak ülkem ve milletim adına hizmet ettim Cumhur İttifakının sürekliliği için de hizmet etmeye de devam edeceğim. Genel başkanımız Devlet Bahçeli beyefendinin de ifade ettiği gibi Milliyetçi Hareket Partisi için Cumhur İttifakı vatan ittifakıdır bir istiklal iradesidir.

AHMET ERBAŞ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KÜTAHYA’YA DAVET ETTİ

Gerek meclis kürsüsünden gerekse basın toplantılarımda dediğim gibi 2022 yılı Kütahya için çok önemli bir yıl olacaktır kurtuluş savaşının mührü Dumlupınar ve bu toprakları vatan yapan Kütahya hem kuruluşun hem de kurtuluşun şehridir. Bizler Kurtuluş Savaşıyla 1922’de yedi düvele meydan okumuş düşmana dur demiş neslin torunlarıyız Dumlupınarlıyız, Kütahyalıyız! Hepimizin bildiği gibi, Dumlupınar Zaferi Türk Dünyası ve İslam alemi için büyük öneme sahiptir. Bugüne kadar bu organizasyonu gençlik ve spor bakanlığı düzenlemiştir. Ancak bu denli önemli bir zaferin yıldönümü daha ciddi etkinliklerle kutlanmalı. Bugüne kadarki çabaları için gençlik ve spor bakanlığımıza şükranlarımı sunuyorum. Ancak 100. yıl etkinlikleri sayın cumhurbaşkanımızın himayesinde milli savunma, kültür, turizm ve gençlik spor bakanlıklarımızın destekleriyle gerçekleşmelidir. Bizler bu yılki kutlamaların 100. yıl kararnamesiyle devlet töreni haline getirilmesini talep ediyoruz. Hadi gelin 2023’ün provasını Kütahya’da yapalım. Milletimizi Türk gençlerini 30 Ağustos törenleri için Kütahya’ya Dumlupınar’a bekliyoruz. 26 ağustosta Afyon Şuhut’ta başlayıp 30 ağustos’ta Dumlupınar’da bitecek olan törenlere tüm devlet erkânımızı ve sayın cumhurbaşkanımızı sizlerin huzurunda Kütahya’ya davet ediyoruz Cumhurbaşkanımız çağrımıza olumlu bir yanıt verirse tüm Kütahya halkı memnun olacaktır.

ASLANAPA’YA TOKİ SÖZÜ ALINDI

Hükümetimizin yakında açıklayacağı duyumunu aldığımız 100 bin konut projesi için Kütahya’ya kontenjan ayrılması için büyük çaba harcıyoruz. Aslanapa ilçesi için söz aldık. TOKİ projesi olup da yetersiz kalan yerleşim alanlarımız için de söz aldık planlama yaptırıyoruz. Değerli kardeşim AK Parti Milletvekili İshak Bey de aramızda onunla birlikte bu konuda çalışıyoruz çalışmaya da devam edeceğiz.

“ZAFERTEPE KAVŞAĞI’NA ÜST GEÇİT KURULACAK”

Ulaştırma bakanımız Adil Karaismailoğlu, Zafertepe kavşağı üst geçidi için söz verdi. Organize Sanayi Bölgesi ve liselerin aynı güzergâhta olması yüreğimizi ağzımıza getiriyordu. Bu sorunu Allahın izniyle çözüyoruz. Sayın bakanımızdan en yakın zamanda temel atma sözünü bekliyoruz.  2023 yılı için önemli projelerimizden biri de meydan projesidir. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği bakanlığımız ile belediyemizin ortak yürüttüğü bu proje için herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu tip projelerde yaşanan hafriyat sıkıntısı için de şimdiden hemşerilerimizden sabır bekliyoruz.

“ADLİYE BİNASI MÜZE OLSUN”

Adalet bakanımız Bekir Bozdağ’ı pazartesi günü ağırlayacaktık ancak bakanlar kurulu nedeniyle ertelemek durumunda kaldık, inşallah temmuz ayında kendisini ağırlayacağız yeni adalet sarayımızla ilgili de hiçbir problem kalmadı bittiğinde güzel bir adalet sarayımız olacak mevcut adalet sarayımızı da tarihi özelliğinden dolayı müze olarak görme arzusundayız.

“BİNLERCE KİŞİNİN ÇALIŞTIĞI DEVLET FABRİKALARI KALMAMIŞTIR”

1950/60/70li yıllarda Türkiye Cumhuriyeti hükümetimiz Kütahyamıza birçok ciddi yatırım yapmıştır. Tunçbilek Termik Santrali, şeker fabrikaları, Emet’te ki bor tesisleri, Seyitömer Termik Santrali, Eti Gümüş, Azot gibi yerler bunlardan bazılarıdır. Özelleştirmelerden sonra bunların hepsi devlet yatırımı olmaktan çıkıp özel sektöre geçmiştir. Artık dünya gerçeği şudur ki dünyanın hiç bir yerinde binlerce kişinin çalıştığı devlet fabrikaları kalmamıştır. Bizler de 7 organize sanayi bölgemizle 1 milyara yaklaşacak olan ticaret hacmimizle ve sanayide 30 bin’e yaklaşan çalışanımızla bu açığı kapatıyoruz. Bizler yurtta ve dünyada başarı hikâyesi yazan dünyanın devleriyle yarışan isimsiz kahramanları olan bir şehrin evlatlarıyız. Bu şehrin devletten daha fazla desteğe ihtiyacı vardır. Kütahya’nın daha çok tanıtılmaya ihtiyacı vardır. Bu sorumluluk bilinciyle her gün “Kütahya seni bekliyor” anlayışı ile çalışmalar yapmalıyız.

“ÇEVRE KİRLİLİĞİNE DUR DİYORUZ”

Tunçbilek’te ki bacalardan dolayı hava kirliliğimiz vardı. Geçen sene mecliste Tunçbilek’e milletvekillerini davet ederken beyaz gömlek giyerek gelmeyin demiştim. Ama bugün filtrelerimiz var, ve artık beyaz gömlekle dolaşabiliyoruz. Enerji maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı maalesef çalıştırılmayan arıtma tesislerimiz var. Çalıştırılsa ne olduğunu Tunçbilek’te gördük. Artık güneş ve rüzgar enerji santrallerine izin de teşvik de verilmelidir tesislere denetimlerle birlikte arıtma tesislerini çalıştırma zorunluluğu getirilmelidir. Simav çayına akan sular toprağımızın verimini azaltıyor, çevreyi kirletiyor. Artık bizim toprağımıza suyumuza gıdamıza tarlamıza ormanımıza sahip çıkmamız lazım.

DEVLET KÜTAHYA’YA DESTEKLER VERSİN

İlimizin yaş ortalaması maaalesef yükseliyor. 96 yılında 571 bin nüfusu olan şehrimiz hala 571 bin ama Türkiye şu an 83 milyon. Bu demek oluyor ki şehrimizin genç nüfusu şehri terk ediyor. Köy nüfusunu tutmamız, orman köylülerini tutmamız lazım, tarım arazilerimizi genişletmemiz lazım, gençleri tarıma ve hayvancılığa ve en önemlisi seracılığa yönlendirmemiz lazım. Sıcak suyumuzla hem serada hem ısınmada hem de termal kaplıca turizminde öncü şehirlerden olabiliriz. Ama devletimizin Antalya’da nasıl dağa, taşa muz serası için destek verdiyse buraya da vermelidir, bu bizim talebimizdir.

“HDP İLE ORTAKLIKLARINI AÇIKLAMAKTAN ÇEKİNİYORLAR”

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Cumhur İttifakı’nın temellerini anlattı. Cumhur İttifakının karşısında HDP’nin yer aldığını anlatan İshak Gazel, “Cumhur İttifakı bizim için çok önemli: ülkenin içinde bulunduğu çok zor bir durumda 15 Temmuz’un ilk saatlerinde temeli atılmış bir ortaklıktır. Devlet Bahçeli darbenin ilk saatlerinde seçilmiş hükümetin yanındayız ve darbenin karşısındayız açıklamasıyla devletin zor zamanında devlet adımının nasıl bir tavır takınmasını göstererek Cumhur İttifakı’nın temellerini orada atıldığına işaret buyurmuştur. Cumhur İttifakına sahip çıkmalıyız.  Cumhur İttifakından söz ederken bizler göğsümüzü gere gere ortaklarımızı her yerde açıklıyoruz. Cumhur İttifakı’nın karşısında oluşan ittifakın karşısında onların gizli ortakları HDP var. Onlar ortaklarını açık açık açıklamaktan da imtina ediyorlar” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Adım Adım 2023’e

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin