“İl başkanı biran önce atanmalı”

Nihat Helvacı, seçim takvimine 8 ay kaldığını hatırlatarak AK Parti Kütahya İl Başkanı’nın bir an önce atanması gerektiğini bildirdi.  Seçilecek il başkanını tarif eden Helvacı, “İl başkanı; parti hafızası olan, teşkilatlara hâkim olabilecek, abi rolünü üstlenebilecek nitelikte olmalı” dedi.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Belediye Başkanları Birliği Kütahya Temsilcisi ve Hisarcık Eski Belediye Başkanı, Kütahya Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Nihat Helvacı, AK Parti’de yapılan temayül yoklaması, Kütahya Belediyesi’nin performansı ve Belediye Başkanları Birliği’nin faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.Nihat Helvacı, kulislerde en çok konuşulan AK Parti Kütahya İl Başkanlığı temayülü hakkındaki izlenimlerini aktardı. Partiyi seçime sokacak başkanda olması gereken özellikleri sayan Nihat Helvacı, “Temayülden inşallah güzel bir sonuç çıkar. Gecikmeden il başkanımızın atanmasını istiyoruz. Önümüzde kritik bir süre var. 8 aylık bir süre kaldı seçim takviminin başlamasına, bir an önce de il başkanının atanması gerekiyor. İl başkanı bence; parti hafızası olan, teşkilatlara hâkim olabilecek, abi rolünü üstlenebilecek, 2023 seçimlerinde cumhurbaşkanımıza destek olabilecek, Kütahya’da birlik ve beraberliği sağlayabilecek bir nitelikte olmalıdır” diye konuştu.

“5 YILLIK SÜREÇ KAYIP OLMASIN”

Kütahya Belediyesi hakkında Helvacı, “Belediye Başkanları Birliği’ne Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’ta üye. Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler ‘de yönetim kurulumuzda. Kamil Saraçoğlu ‘da denetleme kurulunda. Belediye başkanları doğumdan ölüme kadar vatandaşın her işi ile meşgul olduğu için belediye başkanlarının işinin zor olduğunu düşünüyorum. 24 saat çalışma gerektiren bir süreç. Kütahya Belediyesi Cumhur İttifakı’nda. Alim Işık, Cumhur İttifakı’nda başarılı olur. Projelerini hayata geçirir. En önemli projelerinden birisi meydan projesi. Önümüzdeki günlerde ihale edileceğini duyduk. İnşallah güzel, hizmetlerle Kütahyamıza hizmet verilir. 5 yıllık sürecin iyi değerlendirilmesi lazım. 5 yıllık süreç kayıp olmasın. Ben Alim Hocama başarılar diliyorum. 5 yıl sonunda başarılı olup olmadığı konusunda da vatandaşlar karar verecek” ifadelerini kullandı.

HELVACI, KÜTAHYA’DA BELEDİYE BAŞKANLARI BİRLİĞİ’NDEN SORUMLU

Belediye Başkanları’nın örgütlenmesi konusunda Helvacı, “Türkiye Belediye Başkanları Birliği bizim Ankara’da genel merkezi olan ve 81 ilde temsilciliği olan bir birliğimiz. Birliğimizin kuruluş amacı: görev yapmış ve hala görevde olan belediye başkanlarımızın sosyal, özlük haklarını, emeklilik ile ilgili çalışmalarını veya görevden sonra karşılaşacakları hukuki sonuçlarla ilgili destek olmaktır. Bende Kütahya Temsilcisiyim. Aynı zaman Kütahya’da da Kütahya Belediye Başkanları Birliğimiz var. Orada da 107 belediye başkanımız mevcut. Kütahya’da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’ne 80 civarı üyemiz var.  Türkiye genelinde 2300 civarı üyemiz var.Şu an 800 tane mevcut görev yapan belediye başkanı üye. Tüm belediye başkanlarını bu birlik çatısı altında toplamaya çalıştık ve bunuda başardık. Önümüzdeki günlerde de belediye başkanlarımızın sosyal ve emeklilik hakları, 2008 ve sonrası ayrımının giderilmesi konusunda çalışmalarımız bitti. Meclise geldiğinde bu ayrım kalkmış olacak. Birliğimizde her partiden üyemiz var. Biz birlik olarak tüm belediye başkanlarımızın yanındayız” açıklamalarında bulundu.

AHMET DİNÇ- ÖZEL HABER

“İl başkanı biran önce atanmalı”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!