“Böyle dükkân işletilmez”

42 yıldır terzilik yapan Ahmet Özer, Kütahya’da ki bazı esnafları uyardı. Öğleden sonra dükkan açıp akşam ezanıyla dükkanını kapatanlara kızan Ahmet Özer, “Böyle dükkân işletilmez. Dükkân erken açılır, geç kapatılır” dedi.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sevgi Dikimevi sahibi Ahmet Özer,  terzi esnaflığının durumunu değerlendirdi. Ahmet Özer’in değerlendirmesi şu şekilde; “42 senedir bu dükkânda çalışıyoruz. Eskiye göre işlerimiz daha iyi. Ekonomi bozuk olsa da terzilerin işi iyi. Son 4 aydır işler çok güzel. Terziliği adam gibi herkesin işi güzel.  Yanında 2 adam çalıştıran 3 adama çıkabilir bence. Bazı kişiler öğle vakti dükkânı açıp iftarda kapatıyor. Böyle dükkân işletilmez. Dükkân erken açılır, geç kapatılır.

“2022 YILI TERZİ FİYATLARI”

Tamir için herkes yapabileceği işi alsın. Bazı arkadaşlarımız fiyatı düşük tutuyor. 2 bin TL’lik elbiseyi alıyor 5-10 TL’ye yamuk yumuk yapıyorlar. 20 al kardeşim işini adam akıllı yap. Geçen seneye göre bizim fiyatlarımız yüzde 50 arttı. Genellikle daraltma ve kısaltma kumaşta 50 TL. Kot pantolonun paçasının kesimi 15 TL. Bazı terzilerde orijinal paça yapıyorum deyip orijinal paça ile alakası olmayan iş yapıyor. İplikleri denk kullanmıyor. Koyu gri ile siyahı dikiyor.

“TERZİYE GİTTİKTEN SONRA DİKKAT EDİLECEKLER”

Terziden elbisenizi aldığınızda ölçülerine dikişlerine bakın. Tek taraflı alıp ütü dönüyor, ütü dönülmez. Ayıp değil bunlar ölçün bakın. Sonuçta para veriyorsunuz. Bazen o kadar kötü dikişler görüyoruz ki bizim bile aklımız almıyor. Düz çizgi halinde dikiş atamayanlar var.

“TERZİNİN HATASI VARSA UYARIN, ARKASINDAN KONUŞMAYIN”

Bazı kişiler gelip başka terzilerin hatalarını söylüyor. Vatandaş terziye ‘burası gözünden kaçmış düzeltiver’ dese terzi arkadaşlar düzeltir. Bunu deyin, yanlış varsa geri götürün terzi arkadaşlarımıza yapsın. Geri götürmeyince o terziye fırsat veriyoruz o hatayı alışkanlık haline getiriyor. Herkes hakkını arasın. Bizimde hatamız oldu kıyafet parasını vatandaşa ödediğimiz oldu”.

AHMET DİNÇ- ÖZEL HABER

“Böyle dükkân işletilmez”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!