Bu koç 76 bin lira!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir’in Bandırma ilçesi Koyunculuk Araştırma Enstitüsü ev sahipliğinde gerçekleştirilen damızlık koç müzayedesinde, 160 koç satışa çıkarıldı. Koçlardan bir tanesi 76 bin yüz liradan alıcı buldu. 

Koyunculuk Araştırma Enstitüsü, “Biyometri ve Genetik”, “Döllenme ve Suni Tohumlama”, “Hayvan Yetiştirme ve Islahı”, “Yemler ve Hayvan Besleme”, “Su Ürünleri”, “Tarım Ekonomisi Araştırmaları”, “Üretim ve İşletme” alanlarında çalışmalarını sürdürüyor. Enstitü, araştırma faaliyetlerinin yanı sıra yerli ve milli “Karacabey Merinosu” yetiştiriciliği konusunda da yetiştiricilere hizmet veriyor. Her yıl düzenlenen geleneksel damızlık müzayedesinde, Türkiye’nin dört bir yanından gelen yetiştiriciler, açık artırma usulüyle satışa sunulan yüksek kaliteli merinos ve Bandırma ırkı koçları almak için yarıştı.

En son düzenlenen müzayedede, 160 damızlık koç ve erkek toklu satışa sunuldu ve büyük ilgi gördü. İlk koç 20 bin 200 liraya satılırken satışa çıkarılan 160 damızlık koçtan 1 tanesi, 76 bin 100 liradan Manisa’nın Demirci ilçesinden Celal Sevgi aldı.

(FATİH ÇİMEN)

Bu koç 76 bin lira!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!