Çalışanların yüzde 43’ü istifa etmeyi düşünüyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pandemi, politik gerilimler, ekonomik belirsizlikler ve doğal felaketlerin iş dünyasına olan olumsuz etkileri devam ederken, çalışanların psikolojik açıdan olumsuz etkilenmesi ve iş motivasyonlarının düşmesi kaçınılmaz hale geliyor. İş süreçlerine katılımı artırmak, çalışanların potansiyellerini sergilemelerine olanak sağlamak ve sağlıklı iletişim ortamı oluşturmak amacıyla şirketler, çözümü kurumsal eğitim programlarında arıyor.

Pandemi, politik gerilimler, ekonomik dalgalanmalar ve doğal felaketlerin yol açtığı olumsuz etkiler, başarı, hedef ve değer algılarımızı dönüştürüyor.

22 ülkeden ve 26 sektörden 17.000’den fazla çalışan ve 1.575 işverenin katılımıyla gerçekleştirilen EY 2022 Work Reimagined Araştırması, küresel düzeyde yaşanan bu olumsuz süreçlerin iş gücü ve çalışan motivasyonu üzerindeki etkilerini gözler önüne seriyor.

Ankete katılan işverenlerin %68’i, çalışan devir oranının son 12 ayda yükseldiğini belirtirken, çalışanların %43’ü bu durumun etkisiyle mevcut işlerinden önümüzdeki yıl ayrılma olasılığının arttığını ifade etti. Çalışanların iş süreçlerine katılımını güçlendirmek, onlarla bağlılık ilişkisi kurmak ve motivasyonlarını artırmak isteyen şirketler, çözümü kurumsal eğitim programlarına başvurmakta buldu.

(ELİF ÇELİK)

Çalışanların yüzde 43’ü istifa etmeyi düşünüyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!