Çiftçiye vergi olmayacak!

Saadet Partisi Kütahya İl Başkanı Ahmet Sunar, Kütahya Tarım Fuarı’nın nabzını yokladı. Çiftçi ve üreticileri dinleyen Ahmet Sunar, sıkıntıların ekonomi temelli olduğunu söyledi. Ahmet Sunar, seçildikleri takdirde çiftçiye sıfır vergi uygulayacaklarını söyledi.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi Kütahya İl Başkanı Ahmet Sunar, Kütahya Tarım Fuarı’nı ziyaret etti.  Fuara katılanların içinde bulunduğu durumu aktaran Ahmet Sunar, “Fuar girişinde 2 tane Simavlı köylümüzle konuştuk. Şuanda tarlalarımızı ekecek para bulamıyoruz diyorlar. Bu durum tarım ve hayvancılığımız açısından üzücü bir durum. Bu durumu mutlaka gözden geçirmemiz gerekiyor. Tarım bizim ana unsurumuz. Ana unsuru göz ardı edersek büyük sorunlarla baş başa kalırız. Makine, ekipman ve diğer arkadaşlar; hobiye yönelik ürünlerde satışlarda ciddi sıkıntı olmadığını ama üretime dönük ürünlerde büyük yatırımcıların yatırım yapmakta zorlandığını ifade ettiler. Bunun da en büyük sebebi ülkemizdeki ekonomik sıkıntılardır” dedi.

“ÇİFTÇİDEN HİÇBİR ZAMAN HİÇBİR VERGİ ALMAYACAĞIZ”

Çiftçiye üretim kolaylığı sağlanması gerektiğini bildiren Ahmet Sunar, “Tohum üreten arkadaşlar ile bir araya geldik. Biz araba üretmiyoruz ama tohum üretiyoruz dediler. Tohum çok önemli bir unsur, göz ardı edemeyiz. Bu süreçte gördük ki; tarım, hayvancılık, gıda yoksa bu ülkede yapabileceğiniz hiç bir şey yok. Hepsi dışa bağımlı olduğundan sıkıntılarla karşı karşıyayız. Kütahya’da ev ekmeği 12 TL oldu. 1 sene içinde yüzde 400 zam yedi bu ürünler. Onun için biran evvel çiftçimize, hayvancımıza destek verilmesi lazım. Bu destek mutlaka işe yarar, hedefe dönük olmalıdır. Köyde yaşayan insan sayımızı artırmamız için halı saha yerine köylerdeki insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için destekler çıkarmamız lazım. Saadet Partisi iktidara geldiğinde hiçbir şekilde, hiçbir zaman hiçbir vergi almayacağız. Bugün İstanbul’da ki limandaki gemi nasıl akaryakıt alıyorsa 0 vergiyle, çiftçimizde 0 vergiyle akaryakıt, gübre ve elektriğini sıfır vergiyle alacak. Bu noktada çiftçimizi ve hayvancımızı sonuna kadar destekleyeceğiz. Bizim en önemli üretim alanımız tarımdır. Tarımı göz önünde bulundurmak zorundayız” diye konuştu.

“TARIM FUARI HER YIL YAPILMALI”

Tarım Fuarı’nın her yıl yapılmasını isteyen Sunar, “Zamlar fuara yansımış. Üretici bunu ister istemez yansıtmak zorunda. Fuarda günlük fiyat verebiliyorlar.  Bugünden yarına fiyat değişebiliyor. Günlük fiyat var, yarının ne olacağını onlar da bilmiyor. Çünkü demir, boya alıyor. Hepsi dövize dayalı. 1 haftadan beri döviz ciddi yükselişe geçti. O yükselişi kimse tahmin etmediği için bu durum ile karşı karşıyayız maalesef. Tarım fuarı her yıl mutlaka yapılmalı. Fuar alanının alt yapısı daha güzel hale getirilmeli ve gelen buradaki üretici firmalarımız buradan memnun ayrılmalılar. Biz Kütahya’ya gittik oradaki yöneticiler bize destek oldular, hiçbir şekilde eksiğimiz kalmadı dedirtebilmeliyiz. Tarım Fuarı Kütahya için hayırlı olsun. İnşallah herkes istediğini bulur.  Daha güzel fuarlarda buluşmak dileğiyle” ifadelerini kullandı.

AHMET DİNÇ- ÖZEL HABER

Çiftçiye vergi olmayacak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!