“Çinigaz’ı çözeceğiz”

İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Ali Soycan, Kütahya’da bulunan doğalgaz dağıtım şirketine dair şikayetlerin çözümünün basit olduğunu bildirdi. Ali Soycan, “Çinigaz sorununu geldiğimizde çözeriz. Hepimizin mağduriyeti bu. Bu konuda da herkese söz veriyoruz” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Ali Soycan, AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun’un Çinigaz hakkında yaptığı açıklamalara yönelik basın toplantısı düzenledi. Çinigaz’ın sorun olduğunu kabul ettiği için Sebahattin Ceyhun’a teşekkür eden Ali Soycan, “Biliyorsunuz düzeltme adı altında birçok paralar alınıyor hatta faturanın neredeyse yarısı çalınıyor diyebiliriz. Bu bir hırsızlık, dolaylı bir hırsızlık. Ben bu arada AK Parti İl Başkanı’nı tebrik ediyorum. Çinigaz sorununu kabul etti. Başkanın Çinigaz açıklamalarını duyan sanır ki muhalefet il başkanı konuşuyor. Şimdi ben soruyorum neden çözmüyorsunuz? Bugüne kadar hem millet ittifakı olarak biz il başkanları hem de tüketiciler derneğinin yetkilileri bir sürü açıklamalar yaptılar. Neredeyse ortalığı ayağa kaldırdık buna sizler de şahitsiniz. Bunların hepsini duymamazlıktan geldiler. Şimdi kendilerine soruyorum; Niye bugüne kadar çözmediniz, neden duymazdan geldiniz?”diye konuştu.

“İKTİDARA GELDİĞİMİZDE SORUN KALMAYACAK”

Enerji sektöründen gelen birisi olarak çözüm bulacağını bildiren Ali Soycan,“Bu, çözümü çok basit bir konu. Bakanlıkça alınacak basit bir karar. Oylarınız düşmeye başladığı zaman mı aklınıza geldi. Sorunların çözüm makamındasınız. Şayet siz sorunlara çözüm getiremiyorsanız o koltuklardan kalkın çözebilecek birileri gelsin o makama otursunlar. Diğer taraftan, eğer çözmeye muktedirseniz ve çözmüyorsanız bunun altında başka şeyler, farklı amaçlar aramak gerekir. Farklı ilişkiler ve çıkar ilişkileri akla gelir. Kütahya halkı biraz sabretsin. Ben enerji sektöründen gelen birisiyim. Bu konunun çözümünü biliyoruz. AK Parti yapmazsa Allah’ın izniyle biz bu konuyu geldiğimizde çözeriz. Hepimizin mağduriyeti bu. Bu konuda da herkese söz veriyoruz. Önümüzdeki dönemde iktidarda biz varız. Onu çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

AHMET DİNÇ

“Çinigaz’ı çözeceğiz”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!