Çizgi film animasyon festivali başlıyor

Uluslararası 15. Çizgi Film Animasyon Festivali, 25-27 Mayıs 2022 tarihleri arasında DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'nde gerçekleşecek.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslararası 15. Çizgi Film Animasyon Festivali hakkında Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı tarfından şu açıklamada bulunuldu: “Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü tarafından 25-27 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Uluslararası Katılımlı 15. Çizgi Film Animasyon Festivali’ne alanında uzman sanatçılar ve animasyon/oyun stüdyoları tecrübeleri paylaşacak ve öğrenci çalışmalarını değerlendireceklerdir. 3 gün boyunca sürecek olan festivalde seminerler, atölye çalışmaları ve söyleşilerin yanı sıra Çizgi Film ve Animasyon Bölümü öğrencilerinin çalışmaları da sergilenecektir. Festival, bu etkinliklere ek olarak, 2020 Erasmus+ KA203 programı dâhilinde Universite Aix-Marseille tarafından yürütülen ve üniversitemizin Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve ULMER’in paydaşı olduğu Erasmus+ Comix&Digital Projesi kapsamında 22-28 Mayıs 2022 tarihleri arasında eş zamanlı gerçekleştirilecek etkinliklere de ev sahipliği yapacaktır. Fransa, İtalya, İspanya’dan 14 uzman ve akademisyenin yanı sıra 28 öğrencinin katılımları, Türkiye’den ise Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü’nden 8 öğrencimizin de dahil olacağı atölye çalışmalarında spin-off geliştirilecektir. Çizgi Film ve Animasyon Festivali ve Erasmus+ Comix&Digital Projesi ilgili daha ayrıntılı bilgiye anifest.dpu.edu.tr sitesinden ulaşabilirsiniz. Festival süresince yapılacak tüm etkinlikler anifest.dpu.edu.tr sitesinden canlı olarak yayınlanacaktır”.

Çizgi film animasyon festivali başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!