DEPREMZEDELERİN DOĞALGAZ VE ELEKTRİK BORÇLARI SİLİNDİ 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Depremde OHAL bölgesi ilan edilen şehirlerde yıkılan veya ağır ve orta hasar alan konutlarla işyerlerine ait doğalgaz ve elektrik borçları silindi. Karar Resmi Gazete’de yayımlandı.  

6 Şubat’ta yaşanan depremde yıkılan veya ağır ve orta hasar alan konutlarla işyerlerine ait doğalgaz ve elektrik borçları Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile silindi. 6 Şubat’a kadar faturalandırılan ancak tahsili yapılmamış borçlar ile son sayaç okuma tarihi 6 Şubat’a kadar olan borçlar ödenmeyecek. Faturalara ilişkin açılan dava ve icra takibi varsa bu karar ile sona erdi. 

Kahramanmaraş, Hatay, Malatya ve Adıyaman’ın tamamı Gaziantep İslahiye ve Nurdağı’nda ise 6 Şubat sonrasındaki söz konusu faturaların ödemesi 31 Mayıs’a ertelendi. Faturalar Haziran ayından itibaren gecikme zammı uygulanmadan 6 ay eşit taksitle ödenecek. Erteleme işlemi için herhangi başvuru işlemi yapılması gerekmiyor. (YUSUF YAVUZ DÖNMEZ)

DEPREMZEDELERİN DOĞALGAZ VE ELEKTRİK BORÇLARI SİLİNDİ 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!