Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı yapacak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyanet İşleri Başkanlığı, mühendis alımı ilanını Resmi Gazete’de yayımladı ve başvuruların 2-12 Mayıs tarihleri arasında yapılacağını duyurdu. Başvurular, “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden DİBBYS programı aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Diyanet İşleri Başkanlığı, merkez teşkilatında çalışmak üzere 20 mühendis alımı yapacak. 

Başvurular, 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı esas alınarak yapılacak ve belirtilen sayının 3 katı kadar aday arasından seçim yapılacak. Seçimler, başkanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonuçlarına göre yapılacak. 

Aranan nitelikler arasında, adayların 18’inin üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve yazılım mühendisliği, bilgisayar sistemleri mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği ve yazılım mühendisliği programlarından mezun olması ve ikisinin adli bilişim mühendisliği lisans programlarından mezun olması yer alıyor. Adayların 2022 yılı KPSS sınavından en az 70 puan almış olmaları gerekiyor. 

Müracaatlar, 2-12 Mayıs tarihlerinde DİBBYS programı üzerinden “sinav.diyanet.gov.tr” adresi aracılığıyla yapılabiliyor. 

Sözlü sınav ise Ankara’da gerçekleştirilecek.

(BETÜL YENİLMEZ)

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı yapacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!