Dumlupınar’a bekliyoruz

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılı için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde söz alan Ahmet Erbaş, 100. yıl kutlamalarının devlet töreni ile kutlanmasını istedi. Milletvekillerini Dumlupınar’a davet eden Erbaş, “Tüm milletvekillerimizi 30 Ağustos törenleri için Dumlupınar’a bekliyoruz. Bu konuyu partiler ve siyaset üstü görelim” dedi.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Törenlerin 100. Yıl kararnamesi ile devlet töreni haline gelmesini talep eden MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ; “2023’ün provasını gelin Kütahya’da yapalım. Meclis çatısı altındaki tüm milletvekillerimizi de 30 Ağustos törenleri için Dumlupınar’a bekliyoruz. Bu konuyu partiler ve siyaset üstü görelim. Gelecek nesillerimize bu topraklarda yaşanan kahramanlıkları ve bu güzel vatanın nasıl vatan kılındığını en güzel şekliyle gösterelim” dedi.

KÜTAHYA MERHAMET, KÜTAHYA ŞEHİT KANI DEMEKTİR!

30 Ağustos Zaferi ile birlikte Kütahya’nın düşman işgalinden kurtulduğunu, 30 Ağustos’un aynı zamanda Kütahya’nın kurtuluşunun yıl dönümü olduğunu ifade eden MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ; “ Sultan Alparslan’ın 1071 Malazgirt Zaferinden sonra Anadolu’nun Türk Ordularına ve Türk milletine açıldığı, Anadolu’nun “vatan” olduğu yılların hemen ardından 1074 yılında Türk toprağı olan Kütahya, Osmanlı Devleti’nin kuruluş aşamasında, Hayme Anaların, Ertuğrul Gazilerin, Osman Gazilerin, Germiyanoğlularının ayak bastığı, şehit kanlarıyla sulanan, Türk milletinin yaklaşık 1000 yıldır kadim topraklarından birisidir. Kütahya merhamet demektir. Kütahya gurur demektir. Kütahya tarih demektir. Kütahya Anadolu irfanı demektir. Ve en önemlisi Kütahya şehit kanı demektir. Kurtuluş savaşı sırasında Kütahya mutasarrıfı Sait Bey’e teşekkür mektubu yazan Atatürk, Kütahya ile ilgili şunları söylemiştir:“Vatanperver Kütahya ahalisinin mali fedakarlığı, maddi ve manevi himmet ve mesaisi ile dini, milli ve vatani mücadelede zaferimizi temin edecek kahraman bir zümre olacağına eminim.

KÜTAHYALILAR KAHRAMANLARIN TORUNLARIDIR

Kütahyalılar,  Dumlupınar’da bursa yolunu soran yunan komutanı ve 7 bin Yunan askerini Türk askerlerinin olduğu yere yönlendiren 14 yaşındaki sakatların İsmail’in torunlarıdır. Kütahyalılar, Kuvayı milliye komutanları, Sadık Bey’in, Emin Bey’in, Hacı Mehmet Bey’in, Simavlı Mehmet Efe’nin, Şaphaneli tüfekçi Ethem Bey’in, Tavşanlılı İsmail Bey’in, Gedizli Ali Haydar Bey’in torunlarıdır. Kütahyalılar, balkanlarda, Galiçya’da,  Hicazda, Yemen’de savaştıktan sonra,  büyük taarruzda oğlunun kollarında şehit olan kara Ali Çavuş’un torunlarıdır. Babası kollarında şehit olan; kendisi de yedi gün sonra İzmir’e girerken şehit olan Mehmet onbaşının torunlarıdır.  İşte bu baba oğul şehitlerimiz için Dumlupınar’da bir anıtımız vardır. Kütahyalılar bu kahramanların torunlarıdır” diye konuştu.

ZAFERİN KAZANILDIĞI BU TOPRAKLARDAN ŞİMDİ DÜNYAYA İHRACAT YAPILIYOR!

Yüz yıl önce şehit kanı ile sulanarak kazanılan topraklardan artık tüm dünyaya ihracat yapıldığını belirten Ahmet Erbaş, “ Bugün yedi düvele kafa tutan o kahramanların torunları,  çinide, seramikte, porselende, camda, mermerde, kömürde, yedek parçada, makine aksamında,  kirazda, vişnede, leblebide ve tekstilde Avrupa’ya kafa tutuyor. 100 yıl önce şehit kanlarıyla kazandığımız topraklardan şimdi güzellikler fışkırıyor. Kurulu yedi organize sanayi bölgemizde isimsiz kahraman sanayicimiz yaklaşık 30 bin kişiye istihdam sağlamaktadır. Yeni kurulacak “Zafer Organize Sanayi Bölgesi” ile birlikte istihdam sayısı inşallah 50 bin’e ulaşacaktır. Yalnızca geçen ay 192 milyon dolarlık ihracat yapmışlardır, hedefimiz yılsonunda 750 milyon dolardır. Kurtuluş Savaşı’nın en kanlı çarpışmalarına sahne olan Emet ve Hisarcık şimdi dünya bor piyasasını elinde tutuyor. İşlenmiş mamullerle beraber ihracatımız 1 milyar doları geçti. Termal suları ile yapılan kaplıca turizmi ve seracılık sektörleri her geçen gün büyümeye devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

ZAFER BAYRAMI ETKİNLİKLERİ CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYESİNDE YAPILMALI

Büyük zaferin 100 yıl kutlamalarının Kütahya adına çok önemli olduğunu söyleyen Ahmet Erbaş, “ Ülkemiz için olduğu gibi Kütahya için de 2022 çok önemli bir yıldır. Çünkü kurtuluş Savaşı’nın 100. yılıdır. Daha önce nasıl bu kürsüden Aizonai ile ilgili turizmi geliştirmemiz gerek dediysem,  şimdi de savaş alanları turizmi  ile bu bölgelere çok ciddi sayıda yerli ve yabancı turist gelmelidir diyorum. Nasıl ikinci dünya savaşı sonrası çok önem arz eden Normandiya çıkarması için her yıl etkinlikler yapılıyor, ve bu etkinliklere devlet başkanları düzeyinde katılım sağlanıyorsa,  Türk dünyası ve İslam alemi için bu denli önemli olan bir zaferin yıl dönümü de çok ciddi etkinliklerle idrak edilebilir.  Dumlupınar’daki bu organizasyon esasen Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yapılmaktadır. Bu konuda da en ufak bir rahatsızlığımız yoktur. Ancak 100. yıl kutlamaları cumhurbaşkanlığı himayesinde, milli savunma bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın birlikte düzenleyeceği bir organizasyon ile yapılmalıdır. Biz 100. yıl kararnamesi ile, bu yılki kutlamaların devlet töreni haline getirilmesini istiyoruz. 2023’ün provasını gelin Kütahya’da yapalım. Meclis çatısı altındaki tüm milletvekillerimizi de 30 ağustos törenleri için Dumlupınar’a bekliyoruz. Bu konuyu partiler ve siyaset üstü görelim. Gelecek nesillerimize bu topraklarda yaşanan kahramanlıkları ve bu güzel vatanın nasıl vatan kılındığını en güzel şekliyle gösterelim” konuşması yaptı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Dumlupınar’a bekliyoruz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin