Eğitim Bir Sen rekoru yeniledi

Eğitim Bir Sen Kütahya Şubesi 2022 yılında da Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yetkili sendika seçildi. 4 bin 251 üyesi bulunduğunu açıklayan Başkan Fatih Köse, diğer tüm sendikaların üye toplamlarının 2 katından fazla üye yaptıklarını bildirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yetkili Sendika belirleme çalışmaları kapsamında, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan mutabakatta, Kütahya Eğitim-Bir-Sen 1 No’lu Şubesi, il genelinde eğitim hizmet kolunda yeni bir rekora imza attı.  Mutabakat sonrası bir açıklama yapan Şube Başkanı Fatih Köse, sayısal olarak diğer tüm sendikaların üye toplamlarının 2 katından fazla üye yaptıklarını ve yetkinin destanını yazmaya devam ettiklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Emek, hak, özlük ve özgürlük mücadelemizin, akıttığımız terin, gösterdiğimiz çabanın karşılığını almış; mazlumdan, mağdurdan, milli iradeden yana duruşuyla eğitim çalışanlarının yüksek teveccühünü almış sendikamız, eğitim çalışanlarımız ve medeniyet değerlerimiz için emin adımlarla çalışmalarına devam etmektedir.

“MÜCADELEMİZE EN ÜST PERDEDEN DEVAM EDECEĞİZ”

Çözüme odaklanmak yerine problemlerle popülizm devşiren, kendi insanıyla ve onun değerleriyle kavgalı sendikalar daima kaybetmeye mahkûmdurlar. Çalışanlarımız sendikacılık yapanlarla, yapıyormuş gibi yapanları; zor ve sıkıntılı dönemlerde öne düşenlerle, ortadan kaybolanları; emek, hak, özlük ve özgürlük mücadelesinde alın teri olanlarla, hiçbir emek ortaya koymadan kazanımları sahiplenenleri; henüz sonuca ulaştırılamayan konularla ilgili gayretimizi görmezden gelerek destek olmak yerine köstek olanları ayırmış ve haklının yanında yer alarak  Eğitim Bir Sen’imizin zirvedeki yerini tescillemiştir. Eğitim Bir-Sen’in sendikacılığında yetkili olmak amaç değil “araç”tır. Bizim için yetki, emeği ve ekmeği yüceltmenin yanında, özelde kamu çalışanlarının, genelde ise; ülkemizin menfaatlerini gözetmektir, bununla birlikte insanlık ailesinin tüm bireylerinin insan onuruna yakışır bir hayat standardına ulaşmasını sağlama adına sadece bir vesiledir. Kamu çalışanlarının haklarını koruma ve geliştirme mücadelemize en üst perdeden devam edeceğiz. Emek, hak, özlük ve özgürlük mücadelemiz, tam ve koşulsuz demokrasi yolunda büyüyerek devam etmektedir. Ben bu vesile ile bu kutlu mücadelede; yetkinin destanının yazılmasında gece gündüz demeden çalışan, emek veren, zamanının önemli bir kısmını sendikal mücadelemize hasreden; yönetim kurulumuza, ilçe başkanlarımıza ve yönetimlerine, işyeri temsilcilerimize ve tüm değerli üyelerimize teşekkür ederim. Türkiye’nin karanlık dönemlerinde bir ışık ve bir umut olarak ortaya çıkan Eğitim-Bir-Sen, Türkiye’nin yeniden karartılmasına asla müsaade etmeyecektir.  Gayretimize ortak olmanın bahtiyarlığını bizimle paylaşmak isteyen ve henüz üyemiz olmamış eğitim çalışanlarımızı da Eğitim-Bir-Sen bayrağı altında birlik olma çağrımızı bir defa daha yineliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle yetkimiz kutlu, birlikteliğimiz daim olsun” diye konuştu. Eğitim Bir Sen’in il genelinde askerlik, doğum izni, ücretsiz izin vb sebeplerle 15 Mayıs tarihinde tevkifatı yapılmayan 81 üyesi bu sayıya dahil edilmedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eğitim Bir Sen rekoru yeniledi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin