EğitimKütahyaSürmanşet

İl Milli Eğitim’den okullara çıkartma

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının ilk haftasında İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Müdür Yardımcısı Hamdi Sarıöz ve Şube Müdürleri Mustafa Topuz, İrfan Kanık ve Rıdvan Acar eğitime başlayan okullara ve inşaatı devam eden okullara inceleme ziyareti gerçekleştirdi.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının ilk haftasında İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Müdür Yardımcısı Hamdi Sarıöz yapımı devam eden okulları incelerken Şube Müdürleri Şube Müdürleri Mustafa Topuz, İrfan Kanık ve Rıdvan Acar yüz yüze eğitime başlayan okulların pandemi kurallarına uygun olup olmadıklarını inceledi.  İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan İşitme Engelliler İlkokulu inşaat alanında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. 2022 yılının başlarında teslim edilmesi planlanan okulun yapımının hızla devam ettiği yetkililerce bildirildi.  Ümran Aygen İlkokulu inşaatını ziyaret ederek incelemelerde bulunan Hasan Başyiğit, Okul inşaatını, çevresini inceledi.  Şehit Muhammed Yılmaz İlkokulu bahçesi içinde inşa edilen anaokulu binası inşaatında incelemelerde bulundu. Okul inşaatının çatısının tamamlanıp kiremitlerin yerleştirilmesinde son aşamaya gelindiği görülürken okulun teslim edilmesi için yapım çalışmalarının hızla devam ettiği inşaat çalışanlarınca ifade edildi.  Hasan Başyiğit, çalışanlara işlerinde kolaylıklar dileyerek iş sağlığı ve güvenliği konusunda her zaman dikkatli olunması tavsiyesinde bulundu. Hasan Başyiğit ve Temel Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Topuz, Dumlupınar Ortaokulu inşaat alanında bulunan inşaat firması yetkililerinden bilgi aldı. Yıkılan ve yeniden yapılan okullar arasında bulunan Dumlupınar Ortaokulu, eğitim öğretime Şehit Muhammed Yılmaz İlkokulu bünyesinde devam ediyor.

MUSTAFA TOPUZ, YÜZ YÜZE EĞİTİM YAPAN OKULLARI İNCELEDİ

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının ilk haftasında öğrenciler yüz yüze eğitim kapsamında uzun süredir görmedikleri arkadaşlarıyla buluştu. Yüz yüze eğitim öncesinde okullarda salgın hastalıkla ilgili gerekli önlemler titizlikle alındı. Alınan önlemler yerinde inceleniyor. Bu kapsamda Temel Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Topuz; Çinigaz Doğalgaz Sevin Akdoğan İlkokulu, Mimar Sinan Ortaokulu ve 19 Mayıs Ortaokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Okullarda önlemlerin alındığını, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulduğunu gözlemlediğini ifade etti. Aşı konusunda da velilerin duyarlı davranarak aşı olmayanların kısa sürede olması tavsiyesinde bulundu. Şube Müdürü Mustafa Topuz, ” Salgın hastalıktan kurtulmanın yolu maske, mesafe ve hijyen kurallarının yanında aşı olmaktır. En kısa zamanda bu salgın hastalıktan kurtulabilmeyi diliyorum.” dedi.

İRFAN KANIK VE RIDVAN ACAR SAHAYA ÇIKTI

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının bu hafta başlaması dolayısıyla okul ziyaretleri gerçekleştiren Din Öğretimi Hizmetleri Şube Müdürü Rıdvan Acar ve Ortaöğretim Hizmetleri Şube Müdürü İrfan Kanık, Nafi Güral Fen Lisesinde öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Şube Müdürleri İrfan Kanık ve Rıdvan Acar; maske, mesafe ve hijyen konularına dikkat edilmesi gerektiğini ve aşının COVID-19 salgın hastalığından kurtulmada en önemli unsur olduğunu belirtti. Daha sonra okulda yüz yüze eğitim konusunda alınan tedbirleri incelediler. Okulda her türlü önlemin alındığını ifade eden Kanık, okulda önlemlerin alınması konusunda emeği geçenlere teşekkür etti. Rıdvan Acar ve İrfan Kanık yüz yüze eğitimin başlaması dolayısıyla gerçekleştirdikleri okul ziyaretlerine Şule Mete Tetik İmam Hatip Ortaokulu ve Ahteri İmam Hatip Ortaokulu ile devam etti.  AHMET DİNÇ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu