EkonomiKütahyaSürmanşet

“Hisarcık’ın Kurtuluşu Sanayinden Geçiyor”

Hisarcık Esnaf Odası Başkanı Ali Tosun Hisarcık’ın en büyük sorununun işsizlik olduğunu bildirdi. İşsizliğin çözümü için elini taşın altına koyacağını bildiren Ali Tosun, “Bizim ilçemizin en büyük sorunu hiç kuşkusuz işsizliktir. Yeni açılacak olan Emet-Hisarcık Orta Ölçekli Sanayi Alanı bu derdimize derman olacak” dedi.

Hisarcık Esnaf Odası Başkanı Ali Tosun Hisarcık ve Esnaf Odası gündemine ilişkin Dumlupınar Gazetesine açıklamalarda bulundu. Esnafın ilçenin can damarı olduğunu anlatan Başkan Ali Tosun, ‘İlçe merkezimiz ve köylerimizde dâhil olmak üzere 400 esnaf olarak bu ilçenin ayakta kalabilmesi için canla ve başla gecemizi, gündüzümüze katarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz, aynı zamanda devletimizin esnaflarımıza sağlamış olduğu kredi ve hibeler konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz.’ diye aktardı.

“DERDİMİZ BELLİ DERMAN OLACAK YER DAHA ÇOK BELLİDİR”
Hisarcık’ta işsizlik sorunu olduğunu bildiren Ali Tosun, ‘Hisarcık’ta her ilçemizde olduğu gibi gelişmeler ve sorunlar vardır ama biz ortak payda olan Hisarcık’ta buluşabileceğiz. Hisarcık Belediyesi altyapı olarak ilçemizde oldukça yoğun bir çalışma temposunda çalışıyor. Altyapıdan kastımız sadece kanalizasyon ve içme suyu değildir. Esnaflar olarak belediyemizin doğalgaz ve elektrik konusuna el atmasından yana çok memnun kaldık. Bu girizgâhtan ilçemizde kesinlikle bir sorun olmadığı sanılmasın. Bizim ilçemizin en büyük sorunu hiç kuşkusuz işsizliktir. Biz, yeni açılacak olan Emet-Hisarcık Orta Ölçekli Sanayi Alanının bu derdimize derman olacağına can-ı gönülden inanıyor ve sonuna kadar desteklerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

TAŞIN ALTINA ELİMİZİ SOKMAKTAN ÇEKİNMEYİZ
Sonuna kadar ellerini taşın altına koyacaklarını belirten Tosun, “Oda olarak bu vaatlerimizin hiçbiri lafta kalmayacak. Geçtiğimiz yıllarda 150-200 civarındaki yeni girişimci kardeşimizin faydalanması için İŞKUR ile ortaklaşa girişimcilik kursu düzenledik. Bu kurstan sonra 15-20 kardeşimiz ise hayallerine ulaştı. Biz, Hisarcık kazansın derdinde olan insanlarız. O yüzden elimizden ne geliyorsa yine yaparız.” ifadelerini kullandı.

ONUR ACUR

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu