EkonomiKütahyaSiyasetSürmanşet

“Kütahya Bunu Hak Etmiyor!”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Kütahya’yı ziyaret etti. Basın toplantısında Sarıgül, “Kütahya, ekonomik ve sosyal açıdan gerilemiş, göç veren bir il olmuş. Kütahya'da esnaf perişan halde; işsizlik almış başını gidiyor. Kütahya bunu hak etmiyor” dedi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Kütahya’ya ziyaret gerçekleştirdi. Basın toplantısı ile ziyaretine başlayan Mustafa Sarıgül, Kütahya hakkındaki izlenimlerini anlattı.  Mustafa Sarıgül’ün gözünden Kütahya  şu şekilde; “Malazgirtten girdiğimiz Anadolu’ya, Kütahya’dan kök saldık. Sonra bizi, Anadolu’dan çıkarmak isteyenler oldu. Onları yine burada, Kütahya’da durdurduk. Kütahya hem kuruluşun hem de, Kurtuluşun şehridir! Kütahya’nın kahraman evlatlarını, mert insanlarını sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. TDP, kurulalı bir yıl oldu. Bir yıl içinde il, ilçe kongrelerimizi, büyük kurultayımızı yaptık ve seçime girme hakkını kazandık. Ben de 1 yıldır Anadolu’yu karış karış geziyorum. 240 bin km yol yaptım. Bölgeler değişiyor, iller değişiyor ama sorunlar değişmiyor. Halkımız geçim sıkıntısı çekiyor. Esnaf siftah yapamıyor. Çiftçimiz borç içinde.

“AK PARTİ, KÜTAHYA’YA HİÇBİR ŞEY VERMEMİŞ”

Kütahya’da da durum ne yazık ki aynı. Kütahya AK Partiye destek verdi karşılığını alamadı. İller değişiyor ama sorunlar değişmiyor. Halkımız geçim sıkıntısı çekiyor. Esnaf siftah yapamıyor. Çiftçimiz borç içinde. Kütahya’da da durum ne yazık ki aynı. Kütahya, AK Partiye destek vermiş ama AK Parti, Kütahya’ya hiçbir şey vermemiş, devlet yatırımlarından hak ettiği payı alamamış. 2011 yılında hastane temeli atılmış, öylece duruyor. Hızlı tren sözü verilmiş, hızlı tren geçmiyor. Stadyum yıkılmış, yenisi yapılmamış. Bor karbür fabrikası sözü verilmiş yapılmamış.

“KÜTAHYA GÖÇ VEREN BİR İL OLMUŞ”

AK Parti, yeni fabrika yapmadığı gibi eskiden yapılanları da satmış. Eti gümüş, gübre fabrikası, azot fabrikası, şeker fabrikası, manyezit işletmeleri, Seyitömer termik santralı, Tunçbilek termik santralı satılmış. Kütahya, ekonomik ve sosyal açıdan gerilemiş, göç veren bir il olmuş. Kütahya’da esnaf perişan halde; işsizlik almış başını gidiyor. Kütahya bunu hak etmiyor. Kütahya’yı hak ettiği yere inşallah biz getireceğiz”. AHMET DİNÇ

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu