Ekonomi

Sorunlar istişare edildi

Sorunlar istişare edildi

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (KUTSO) gerçekleştirilen toplantıda, hizmet sektöründe faaliyet gösteren üyelerin sorunları dinlenerek, çözüm önerileri istişare edildi.

Bu haber 2021-04-02 09:38:52 eklenmiş ve 51 kez görüntülenmiştir.

Kafe, pastane, restoran vb. gibi hizmet sektöründe faaliyet gösteren üye işletmelerin temsilcilerinin bulunduğu toplantı, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ahmet Y.Yazaroğlu ve Hasan Öncel’in katılımında gerçekleştirildi.

Pandemi sürecinin, iş dünyasına ve ekonomiye olumsuz etkilerinin azaltılması yönünde yürütülen çalışmalar kapsamında, toplantıya katılan üyeler, kendi sektörlerinde yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdi.

KUTSO üyeleri ile etkili iletişimin sürdürülmesine önem verildiği, üyelerin, meslek komiteleri vasıtasıyla sorunlarını aktarabilecekleri gibi, KUTSO yetkilileri ve Genel Sekreterliği ile direk iletişim de kurabilecekleri ifade edilerek, KUTSO’nun pandemi sürecindeki çalışmalarına ilişkin bilgi paylaşıldı.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, milletvekilleri, Bakanlıklar, devlet erkanı, TOBB gibi kişi ve kuruluşlara üyelerin ve iş dünyasının talep, sorun ve çözüm önerilerinin iletildiğini belirterek, şehrin ve bölgenin, ekonomik ve sosyal açıdan geliştirilmesine yönelik tüm çalışmalarda, KUTSO olarak görev alıp, gerekli çalışmaların yürütüldüğünü açıkladı.

Pandemi döneminde de, mağduriyet yaşanan sektörlerle ilgili hususların, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) iletildiğini, TOBB’un da ülke genelindeki 365 oda ve borsadan gelen sorunları ve talepleri, ilgili kurumlara ileterek takibini yaptığını, bu taleplerin sonuçlarını ve yapılan çalışmalara dair gelişmeleri, oda ve borsalara ilettiğini söyledi. Bu gelişmelerin de, KUTSO tarafından, üyelere düzenli olarak aktarıldığını ifade etti. KUTSO

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu