EkonomiKütahyaMagazinManşet

Yılbaşı Süslerinin Satışları Hızlandı

Öz Ambalaj’ın sahibi Mustafa Özten, yılbaşının yaklaşmasının süs satışlarını arttırdığını açıkladı. Mustafa Özten, yılbaşı süslerini en çok kafelerini aldığını, bir kafenin süslenmesinin mekân büyüklüğüne göre 500 ile Bin TL civarında tuttuğunu söyledi.

Öz Ambalaj’ın sahibi Mustafa Özten, yılbaşının yaklaşmasıyla artan süs satışlarından memnun olduklarını bildirdi. Süs fiyatları hakkında bilgi veren Özten, “Yılbaşı için çam ağaçları, ağaç süsleri, ışıklar, renkli simler, noel baba şapkası ve kıyafetleri mevcut. Çam ağaçları fiyatı 50 TL’den başlıyor 500 TL’ye kadar çıkıyor. Süsler 15-35 TL arası değişkenlik gösteriyor. Geçen sene Pandemiden dolayı kafeler kapalıydı, bu sene açık. Kafeler bu sene güzel ilgi gösteriyor. Evinde yılbaşı kutlamak isteyenler ağaç ve ağaç süsü daha çok alıyor. Yıl başı yaklaştığı için satışlar hareketlilik kazandı. Satışlardan memnunuz” dedi.

“TOPTANCILAR DOLAR ÜZERİNDEN FİYAT VERİYORLAR”

Doların ambalaj sektörüne etkilerini anlatan Özten, “1 kafe normal bir kafe süslemek istese mekânın büyüklüğüne göre 500 TL ile bin TL arası harcama yapıyor. Dövizden bizde etkilendik. Fiyatlar çok yükseldi. Haliyle toptancılarımız dolarla fiyat vermeye başlamıştı. Dün de büyük bir düşüş oldu. Bizde onlardan aynı bir şekilde düşüş istiyoruz. Toptancıları aradığımızda herkesin bir bahanesi oluyor. Hammaddeyi pahalı aldık veya hammadde yokluğu çekiyoruz şeklinde cevaplar alıyoruz. Herkesi anlamak lazım ama ümidimiz düşmesi yönünde. Raftaki fiyatlar hemen dolar 1 günde dolar düştü diye düşmez. Henüz oturan bir düzen yok. Hareketlilik gösteriyor dolar. Önümüzde ki süreç bunu belirleyecek. Pahalı mal alan ucuza veremez” diye konuştu. AHMET DİNÇ- ÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu