Enkazda 1 milyon liralık altın buldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Oğuzhan Akkoç (24) isimli bir vatandaşın Kahramanmaraş merkezli depremlerde evinin yıkılması sonucu enkazda kalan bir milyon değerindeki altınlarını neredeyse 3 ay sonra kurtardı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen illerden biri de Malatya olmuştu. Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde 5 katlı bir apartmanın son katında ikamet eden Oğuzhan Akkoç isimli bir vatandaş yıkılan binanın enkazında kalan bir milyon değerindeki altınlarını kepçe operatörünün yardımıyla kurtardı.

Öğle saatlerinde gerçekleşen ikinci depremde yıkılan binanın enkaz kaldırma çalışmaları henüz başlamamışken enkazın başında bekleyen Oğuzhan Akkoç yıkılan evin enkazında yaptığı gözleme göre altınlarının bulunduğu sandığın nerede olduğunu bildiğini söyleyerek bir kepçe operatöründen kendisine yardım etmesini istedi.

Enkaz hafriyatını aralaması sonucu enkaza giren Akkoç altınlarının bulunduğu sandığı buldu ve kepçenin kovasına girerek enkazın içinden altınlarıyla birlikte çıktı.

Enkaz altındaki altınlarına kavuşan Akkoç: “Dairemizin bulunduğu apartman 5 katlı idi biz en son katta ikamet ediyorduk bu çerçevede altınların içerisinde bulunduğu sandığın yerini tahmin etmem zor olmadı kepçe operatörünün sayesinde altınlarımıza kavuştuk teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

(FATİH ÇİMEN)

Enkazda 1 milyon liralık altın buldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!