Esnafta vatandaşta zamlara şaşırıyor

Halkın zamlarla mücadelesi pazarcı esnafı anlattı.Kendi sattığı ürünün fiyatına şaşıran Yüksel Gümüş,”Fiyatlara bizde şaşırıyoruz” derken; halkın zamların üstesinden gelme çabasını Osman Nazlı, “İndirim uyguladığımız halde tekrar tekrar pazarlık yapıyorlar” şeklinde dile getirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya’nın Bayram Pazarı, Kütahya Belediyesi’nin arkasında bulunan Cuma pazarı alanında 23 Nisan’dan beri hizmet veriyor ve 1 Mayıs’a kadar açık olacak. Bayram Pazarı’nda ki esnaflar ekonomik krizin halk üzerindeki baskısını anlattı.

“PAZARLIK ÜZERİNE PAZARLIK YAPIYORLAR”

Vatandaşların ekonomik krizi sonuna kadar hissettiğini söyleyen Osman Nazlı, “Geçen yıllarla kıyaslarsak satışlarda düşüş var. İnsanlara burada uygun fiyatlar vermeye çalışıyoruz. Halkta fiyatlarımızdan memnun biz çok düşük miktarlarda zam uyguladık. Fiyat sorup alamayan da çok. Ekonomik krizi hak sonuna kadar hissediyor. Bu vatandaşların davranışlarında okunuyor. Pazarlık yapan çok fazla var. İndirim uyguladığımız halde tekrar tekrar pazarlık yapmak isteyen müşteriler oluyor. Çünkü durumu yok. Gelirleri giderlerini karşılamıyor. 0-10 yaş bebek kıyafetleri satıyoruz. 20 TL’den 150 TL’ye kadar ürün var. Kısa kollular 35 TL, uzun kollu sweatshirt50-70 TL arasında”diye konuştu.

“ZAMLIDA OLSA VATANDAŞ MECBUREN ALIYOR”

Halkın zamlı fiyatları görünce şaşırdığını bildiren Yüksel Gümüş, “Vatandaşlar zamlı fiyatlara alışmaya çalışıyor. İlk etapta almakta tereddüt ediyorlar ama ihtiyaç olduğu için alıyorlar. Eskisi kadar olmasa da alıyorlar. Bu sene ki fiyatlara esnafta, vatandaşta şaşırıyor. Çocuk ayakkabısına 100 TL demeye korkuyoruz. Geçen sene 50 TL dediğimiz ayakkabıya 100 TL diyoruz. Bizde zamlı aldığımız için mecburen böyle yapıyoruz. Vatandaşlar ilk etapta tepkisini yansıtıyor ama sonradan mecburiyetten alıyorlar. Pazarlık yapan çok aşırı fazla kişi var”ifadelerini kullandı.

AHMET DİNÇ- ÖZEL HABER

Esnafta vatandaşta zamlara şaşırıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dumlupınar Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!